Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Piotr Kucharski pokazał, jak w łatwy sposób przygotować domowe lody. Podzielił się także przepisem na grzanki z chałki z jogurtem greckim i marakują oraz na panna cottę z polonym masłem i owocami.

Najmłodsza tatuatorka w Polsce

Nadia Latusek ma zaledwie 11 lat i już zajmuje się tatuowaniem. Na tegorocznym konwencie we Wrocławiu wzięła udział w konkursie i zdobyła wyróżnienie za wykonany przez siebie tatuaż. Pasją zarazili ją rodzice, którzy mają własne studio tatuażu. Mama Nadii dumnie nosi tatuaż wykonany przez córkę. – Dla mnie wszystko jest fajne w robieniu tatuaży – powiedziała dziewczynka.

Fenomen tatuaży

Dlaczego obecnie tatuaże weszły do mainstreamu i na stałe zagościły w kulturze zachodniej, a widok wytatuowanej osoby na ulicy już nikogo nie dziwi? Na te pytania odpowiedział antropolog kultury Robert Zydel. – Tatuaże nie są niczym nowym w naszym świecie. Są tak stare, jak stara jest kultura – przyznał. O swoich tatuażach opowiedziała także dziennikarka Gabi Drzewiecka.

Święto województwa lubuskiego

W Zielonej Górze Maciej Dolega porozmawiał z Elżbietą Polak, marszałkiem województwa lubuskiego, która opowiedziała o rozwoju województwa lubuskiego.

Pogoda na dziś

Maciej Dolega zdradził, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu dnia.

Pola Tyniec-Lipska. Wyjechała do dżungli, by pomagać zwierzętom

Pola Tyniec-Lipska jest antropolożką, edukatorką i aktywistką porodową. Kobieta postanowiła wyjechać do Peru, by wspomóc organizacje, które ratują czepiaki, czyli małpy zagrożone wyginięciem. W studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedziała o swojej misji i o tym, jak jej bliscy zareagowali na jej wyjazd.