Dzień Dobry TVN

sezon 15

Dzień Dobry TVN

W Polsce ostatnia zima stulecia zanotowana została aż trzydzieści trzy lata temu. O tego czasu w tym okresie robiło się coraz cieplej. Dlaczego jeszcze kilkadziesiąt lat temu temperatury spadały do minus dwudziestu stopni, a dzisiejsza pogoda bardziej przypomina tę wiosenną? Wyjaśnił to w dzisiejszym studiu profesor Bogdan Chojnicki.

Największe w Polsce torowisko dla wrotkarzy

Tomasz Zubilewicz wybrał się do Krakowa, gdzie znajduje się największe w Polsce torowisko dla wrotkarzy. Wiele dzieci wybiera się tam, by przyjemnie spędzić wolny czas podczas ferii zimowych.

Superfoods, czyli samo zdrowie

W dzisiejszej kuchni Ania Starmach pokazała kilka przepisów na zdrowe posiłki. Jak przygotować owsiankę, która dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych? Jakimi dodatkami możemy udekorować to śniadanie, by każdy zjadł ją z wielką chęcią?

Domowe syropy według starych receptur

Każdy uważa, że to właśnie jego babcia zawsze robiła najlepsze przetwory. W kawiarence „Dzień Dobry TVN” Paulina Pietusik zdradziła stare przepisy na pyszne domowe syropy, które zwalczą przeziębienie.

Dlaczego żubry wyszły z lasu?

Niedawno na drodze do Sokółki pojawiły się żubry, które wyszły ze swojego dotychczasowego schronienia, czyli lasu. Dlaczego stado tam nie pozostało? – Pierwotnie są to zwierzęta, które lubią teren otwarty – wyjaśnił Marcin Kostrzyński, miłośnik przyrody. Czy stanowią jakieś zagrożenie?