Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Dużą popularnością cieszą się portale, na których można prowadzić zbiórki pieniędzy. Polacy chętnie przyłączają się do takich akcji. – Najczęściej organizowane są zbiórki na prezenty, wspólne wyjazdy, wieczory panieńskie i kawalerskie. Na znalezienie nowej planety w układzie słonecznym czy też potwierdzenie wzoru matematycznego – powiedział Tomasz Chołast, współzałożyciel portalu zbiórkowego. Na co jeszcze ludzie zbierają pieniądze?

Lekarz wypowiada wojnę antyszczepionkowcom

Gościem „Dzień Dobry TVN” był dr Dawid Ciemięga. Pediatra zainspirował się okolicznościami powstania filmu braci Sekielskich i postanowił sam w podobny sposób zrealizować dokument. – To będzie film przede wszystkim o fake newsach. Ja nie szukam bicza na antyszczepionkowców, to nie będzie polowanie na czarownice. Chciałbym pokazać, że dużo informacji, które są przekazywane przez antyszczepionkowców, przez organizacje „STOP NOP”, jest informacją dość wybiórczą. Chciałbym też o to zapytać ludzi z tej drugiej strony – powiedział lekarz.

Pora na kalafiora

Andrzej Polan zaproponował sałatkę z surowego kalafiora. Kucharz pokazał także, jak zrobić majonez z palonego masła, który był dodatkiem do kalafiora.

Przegląd prasy

Jan Wróbel przedstawił artykuły, które pojawiły się w polskiej prasie.