Dzień Dobry TVN

sezon 20

Dzień Dobry TVN

Diana Niebylska mierzy 105 cm. Jej niski wzrost spowodowany jest chorobą genetyczną, która objawia się między innymi bardzo wykręconymi nogami. Po 27 latach walki z ogromnym bólem, pojawiła się dla dziewczyny szansa, ponieważ została zakwalifikowana do wyjątkowej operacji. Ma ją wykonać dr Paley - amerykański guru od wszystkich trudnych ortopedycznych przypadków. Aby jednak do niej doszło, Diana musi zebrać milion złotych. Swoją historię przybliżyła w „Dzień Dobry TVN”. O jej przypadku opowiedzieli również dr n. med. Jarosław Michał Deszczyński oraz lek. Tomasz Albrewczyński – ortopedzi z Paley European Institute.

Czas wielorybów na Islandii się kończy. Co to oznacza?

W XX wieku w samej Antarktyce zabito prawie 2 miliony wielorybów, a populacja płetwali błękitnych została zredukowana do promila. Głównie przyczyniają się do tego Islandia, Japonia i Norwegia. Jest jednak szansa, że polowania komercyjne na te olbrzymie ssaki zostaną zaprzestane właśnie na Islandii. Co na to przyrodnicy?

W jakich humorach są mieszkańcy wrocławskiego zoo?

Mieszkańcy wrocławskiego zoo przechodzą właśnie trening medyczny. Na czym polega? O jego szczegółach w rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedziała opiekunka Milena Korzeluk.