Lavie Kwizera cierpi na wrodzoną łamliwość kości. To choroba genetyczna spowodowana zaburzeniami w budowie układu kostnego. - Pamiętam, gdy leżąc na łóżku brat delikatnie przewrócił się na mnie. To wystarczyło, aby moja kość się złamała - powiedział Lavie. Losem chłopca zainteresowała się Fundacja Afriquia. Polscy lekarze opracowali plan zabezpieczenia jego kości. To właśnie w Otwocku założono Laviemu specjalne pręty. Jak dziś sobie radzi? Na czym polegała jego operacja?
Lavie ze względu na chorobę miał niezwykle trudne dzieciństwo. Chłopiec mógł się poruszać jedynie dzięki rękom. Parę tygodni temu 11-latka w Rwandzie odwiedzili polscy lekarze. To oni sprawili, że Lavie zaczął chodzić. Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” Bartłomiej Osadnik, ortopeda i prezes Fundacji Afriquia opowiedział o postępach chłopca i swojej pomocy afrykańskim dzieciom. Jak wygląda droga do zdrowia Laviego w Polsce?
Mateusz Gessler odwiedził kuchnię „Dzień Dobry TVN”, aby pokazać swoje sposoby na pyszne i aromatyczne dania z maślanym posmakiem. Kucharz między innymi podał spaghetti z pomidorem, masłem Lurpak i sosem anchois. Co miał w zanadrzu?
Marcin Sawicki i Kinga Burzyńska wybrali się do strefy relaksu w Gdańsku. To właśnie to miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Wolontariatu. W dzisiejszym programie reporterzy mieli okazję porozmawiać z organizatorką ślubów humanistycznych Olgą Woźniak oraz zwycięzcami miłości z programu „Prince Charming”. Na czym polega taki rodzaj zawarcia małżeństwa?
W swojej najnowszej filmowej satyrze Ruben Ostlund nie oszczędza nikogo. Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes „Triangle of Sadness” atakuje świat mody, mediów społecznościowych i luksusu. Jakie wyzwania spotkały bohaterów filmu na jachcie? Dlaczego reżyser w swojej produkcji atakuje bogaczy? - Zaczynając pracę nad scenariuszem chciałem być bezstronny, ale interesują mnie momenty, w których zawodzimy jako ludzie. Lubię społeczne eksperymenty - wyznał Ruben. O czym opowiada film? W jaki sposób reżyser stara się dotrzeć do swoich widzów?