Mają od roku do 17 lat. Są sierotami lub ich rodzice są pozbawieni praw rodzicielskich. Do tego z dzieciństwa wyrwała ich wojna. Ponad 200 ukraińskich dzieci bezpieczne schronienie znalazły na Kaszubach. - Myśleliśmy, że przyjeżdżamy do Polski na miesiąc, a później wrócimy do domu. A teraz nie wiemy, czy będzie do czego wracać - wyznała Oksana, wychowawczyni. Jak odnajdują się w tej sytuacji najmłodsi?
Wojna w Ukrainie uderzyła również w dzieci z domów dziecka. Część z nich wspólnie z opiekunami zdołała wydostać się z ojczyzny i znalazła bezpieczne schronienie w Polsce. Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” Weronika Marczuk przyznała, że dzieci znajdujące się pod opieką fundacji „Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy” potrzebują przede wszystkim pomocy psychologicznej. Co możemy zrobić, aby łatwiej odnalazły się w nowej sytuacji?
Bartek Jędrzejak udał się dziś w rejs po Motławie. Korzystając z okazji porozmawiał z Grzegorzem Pawelcem z Gdańskiego Ośrodku Sportu. Na czym polega akcja „Eko kajak”? Prezenter przedstawił również prognozę pogody na dziś. Jakie temperatury nas czekają?
Gabriel Castro jest najmłodszym choreografem tancerzy samby w historii karnawału. Podczas swojej pierwszej wizyty w Polsce odwiedził studio „Dzień Dobry TVN” w towarzystwie tancerki Magdaleny Grabowskiej. - W Brazylii nie uczymy się dużo o Polsce i o Europie, więc dla mnie to nowa żywa historia - powiedział mistrz samby. Podczas pobytu w naszym kraju Gabriel planuje szerzyć wiedzę na temat kultury brazylijskiej i wyjątkowych karnawałów, ponieważ z wykształcenia jest historykiem. Czy wiedza z tej dziedziny przydaje się w nauce tańca? Kiedy Magdalena pokochała sambę?