Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Tower of London to miejsce bardzo szczególne. Jest królewską rezydencją już do ponad 500 lat. Tam bito monety oraz znajdowało się miejskie więzienie. Członek gwardii londyńskiej Tower Christopher Skaife jest opiekunem kruków, które się tam znajdują. Legenda głosi, że jeżeli ptaki opuszczą to miejsce, twierdza i Królestwo upadnie. Jak zapobiega się ich ucieczce? Czym żywią się kruki?

Serwis informacyjny

Dagmara Kaczmarek-Szałkow opowiedziała o tym, co wydarzyło się w kraju i na świecie.

Kuchnia pełna mocy

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Joanna Jędrzejczyk przygotowała bananowe omleciki oraz opowiedziała, jak przebiegają przygotowania do walki. Czy do zrzucenia wagi niezbędna jest dieta?

Halina Krüger-Syrokomska – wysokogórska feministka

Halina Krüger-Syrokomska była cenioną polską alpinistką. Swoją przygodę z górami rozpoczęła bardzo młodo i szybko stała się jedną z najlepszych, przecierając szlaki na najtrudniejsze szczyty kolejnym himalaistkom. Ceniono ją przede wszystkim za wytrwałość, odwagę oraz umiejętność odpuszczenia wyprawy, jeżeli wiązało się to ze zbyt dużym ryzykiem. Zmarła w trakcie wyprawy na K2 zostawiając męża oraz 11-letnią córkę. W studiu programu Janusz Syrokomski, mąż słynnej alpinistki opowiedział o ich wspólnym życiu oraz jak poradził sobie w trudnych chwilach po jej śmierci. - Halina, była tak nieprzeciętnym człowiekiem, że czuję ją do tej pory – wyznaje mąż alpinistki. Wnuczki bohaterki opowiedziały, jak osiągnięcia babci wpłynęły na ich życie. Czy Halina Krüger-Syrokomska była obecna w ich życiu do małego? Co robią teraz?