Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Po Warszawie krąży samozwańczy strażnik porządku, który uwiecznia osoby łamiące prawo na zdjęciach, po czym wysyła je na Policję. Tak było również w przypadku pani Maliny Błańskiej, która dostała mandat dzięki panu Markowi. Fotograf amator robi zdjęcia kierowcom i pieszym. Co warszawiacy sądzą o tym zajęciu? Czy według nich obywatele powinni donosić na innych? W studiu „Dzień Dobry TVN” Agnieszka Korczyńska oraz Marek Smyk opowiedzieli o tym, dlaczego tak ważne jest zostawianie miejsc dla niepełnosprawnych osób,  faktycznie ich potrzebującym. – Jeżeli ktoś uważa, że to jest przywilej, to niech weźmie sobie również taki w postaci wózka – mówiła łowczyni kierowców parkujących na kopertach. Jak stowarzyszenie „Święte krowy” pomaga drogówce?

Nasze chodniki, wasze ulice, czyli pies kontra hulajnogi

W ostatnim czasie bardzo modne stały się pojazdy elektryczne, takie jak hulajnogi i longboardy. Jednak sprawiają one dużo kłopotów, jeśli chodzi o prawo drogowe. Czy osobę poruszającą się na hulajnodze powinniśmy traktować jako pojazd czy pieszego? Którędy mamy nimi jeździć?

Metamorfoza pani Ani

Adam Chowański zaprosił do metamorfozy panią Anię, której bardzo zależy na tym, by za pomocą odpowiednio dobranych ubrań, udało jej się zatuszować wystający brzuszek. Co wymyślił stylista?