Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Wakacje są dla nastolatków czasem wypoczynku po całym roku szkolnym. Jednak niektóre z dzieci postanawiają ten okres wykorzystać na podjęcie pracy zarobkowej. Dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer wyjaśnił, jak od strony prawnej wygląda zatrudnianie młodzieży poniżej 18 roku życia. Na jaką umowę może liczyć nastolatek i na co musi zwrócić uwagę szukając pracy? Psycholog Monika Perkowska poradziła, aby porozmawiać z dzieckiem na temat możliwości zarobku oraz wspólnie zastanowić się co mogło by robić. Natomiast dyrektorka Towarzystwa Inteligentnej Młodzieży Edyt Plich opowiedziała o zaletach, jakie płyną dla młodych ludzi, z podjęcia pracy. Co daje nastolatkowi praca, poza możliwością zarobienia pieniędzy?

Przegląd prasy z temperamentem

Endy Gęsina-Torres przedstawił najciekawsze informację z prasy. Opowiedział między innymi o polskim prawie dotyczącym upadłych deweloperów oraz o używaniu aplikacji randkowych w Polsce.

Truskawkowa Daria

W kuchni „Dzień Dobry TVN” Daria Ładocha pokazała, co można przygotować z pysznych truskawek. Jak zrobić szybką tartę bez pieczenia?