Dzień Dobry TVN

sezon 19

Dzień Dobry TVN

Robert Stpiczyński to artysta i konserwator dzieł sztuki. – Kopiowanie obrazu to jest taka forma odczytywania intelektu, tak jak czytanie książek – powiedział w „Dzień Dobry TVN”. – Emocje wkładane w obraz, który komponuję, te trudności techniczne i artystyczne dają niesamowitą satysfakcję – dodał. Jakie obrazy kopiował?

Uczniowie odtworzyli słynne dzieła sztuki

Anna Tuckendorf opowiedziała o swoim pomyśle, aby uczniowie wykonali kopię lub wariację na temat słynnego dzieła sztuki. Jakie mieli pomysły na odtworzenie znanych obrazów.

Psy ratownicy wspomagają strażaków

Diana Kautz odwiedziła w Gdańsku psy, które wspomagają strażaków. Czego potrzebują?

Historyczna misja NASA i SpaceX

Artur Chmielewski to dyrektor misji międzyplanetarnych w NASA/JPL. Jakie emocje towarzyszył naukowcom w NASA podczas startu statku kosmicznego Dragon? Dlaczego akurat ten lot był tak istotny dla Stanów Zjednoczonych Ameryki? – Ponieważ to prywatne firma, która będzie zarabiała na tym pieniądze – powiedział. – Teraz będzie można kupić sobie bilet w kosmos, teraz można zbudować prywatną bazę, fabrykę, stamtąd możemy wystrzeliwać rakiety – dodał. – Elon Musk może wcześniej dolecieć na Mars niż NASA – zaznaczył. Kiedy może dojść do lotu na Marsa? – Planujemy go mniej więcej na 2033 rok – zdradził. Co powstrzymuje tę misję?