Dzień Dobry TVN

sezon 43

Dzień Dobry TVN

Produkcje przedstawiające losy prawników zdobywają coraz większą popularność. Oglądając filmy i seriale, z zachwytem patrzymy na pracę i życie adwokatów. Jak ten zawód wygląda naprawdę? O tym w książce „Adwokaci” opowiedział Artur Nowak, który był gościem dzisiejszego studia „Dzień Dobry TVN”. - Piszę w książce o dylematach i dużych amerykańskich procesach, w których różne sztuczki prawne pozwalały ograć system - zdradził autor. Czym różni się adwokat od radcy prawnego?

Nowy błysk neonów

Jacek Hanak jest twórcą neonów, przez którego ręce przeszła większość warszawskich instalacji. Rozpoczął pracę w 1976 roku i do dziś jest miłośnikiem świecących rurek, które królowały na ulicach w latach 50. i 60. To właśnie wtedy ich twórcy mieli największą swobodę tworzenia. - Duże zakłady przemysłowe miały takie neony, o których dzisiaj żaden z polskich warsztatów nie mógłby pomarzyć - powiedział Jacek. Jak zmieniła się metoda tworzenia instalacji świetlnych? Jaką rolę odgrywały kiedyś neony na ulicach?

Autorski przegląd prasy Andrzeja Stankiewicza

Dziś w studiu „Dzień Dobry TVN” Andrzej Stankiewicz przedstawił swój autorski przegląd prasy. 27 maja weszła w życie ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym. Jak dostać kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Jakie jeszcze informacje znalazły się na pierwszych stronach gazet?

Co było dalej?

Na antenie zaprezentowano fragment archiwalnego programu, który tym razem dotyczył Doroty Wellman i Marcina Prokopa z kucharzem Matteo Brunettim. Prowadzący rozmawiali na temat swoich ulubionych serów. Jaką wiadomością podzielił się Marcin? Jakich kreatywnych odpowiedzi udzielili widzowie „Dzień Dobry TVN”?

Darmowy Rower Małomiasteczkowy

W wielu miastach działają systemy służące do wypożyczenia rowerów miejskich. Korzystają z nich tysiące mieszkańców, którzy chętnie wybierają jednoślady jako środek transportu w drodze do pracy czy na weekendowe wycieczki. Podobny system zaczął działać również w Mosinie. Z jedną zasadniczą różnicą: za wypożyczenie roweru nie trzeba płacić. - Wszyscy myślą, że jest w tym ukryte drugie dno, gdzie wyciąga się z tego pieniądze. Jest to projekt społeczny i wszystko za tak zwaną darmoszkę - wyznał Artur działający przy naprawie Darmowych Rowerów Małomiasteczkowych. Z ilu egzemplarzy korzystają mieszkańcy Mosiny? Jak projekt wpłynął na społeczność?

Sprytne gotowanie dla dużej rodziny

Dziś w kuchni „Dzień Dobry TVN” Piotr Kucharski zdradził swoje najlepsze przepisy na dania z piekarnika dla całej rodziny. Kucharz  zaproponował między innymi łososia z warzywami i karpatkę z truskawkami. Co zaproponował na kolację? Jak w prosty sposób przygotować idealne ciasto?