Dzień Dobry TVN

sezon 39

Dzień Dobry TVN

Bartek Zobek z Mszany Dolnej to prawdziwy obieżyświat, który zwiedził już blisko 70 krajów na kuli ziemskiej. W zeszłym roku odbył podróż do Ugandy, gdzie przejechał aż 2 tysiące kilometrów. Na początku 2022 roku wybrał się znowu do tego ciekawego afrykańskiego kraju, by wytyczyć pierwsze szlaki turystyczne w górach Kadama. O swojej wyprawie opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Beata Pawlikowska o gorącej Kolumbii

Beata Pawlikowska co roku od 30. lat jeździ do dżungli. Kilka tygodni temu była w Ameryce Południowej po raz kolejny. Jak podróże pomagają jej naładować baterie? Czy są receptą na wewnętrzne rozterki? O tym opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”.

Jakie zwierzęta przenoszą wściekliznę?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa co jakiś czas wysyła różnego rodzaju alerty. Ostatnio przekazało informacje o przypadkach wścieklizny w Warszawie i okolicach. Jak rozpoznać, że zwierzę jest chore? Jak chronić naszych pupili? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział przyrodnik i filmowiec Marcin Kostrzyński.

"Lamb", czyli polsko-islandzki kandydat do Oscara 2022

„Lamb” to islandzki folklorystyczny horror. Jego fabuła opowiada o Marii i Ingvarze, którzy opiekują się tajemniczym noworodkiem. W jedną z głównych ról wciela się aktorka Noomi Rapace. Jak wspomina pracę na planie filmu? O tym opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”.