Dzień Dobry TVN

sezon 8

Dzień Dobry TVN

Marlena Słońska, Justyna Pakula oraz Maciej Marcisz urodzili się w 1989 roku. Jak ich zdaniem Polska zmieniła się przez ostatnie trzydzieści lat? Jakie widzą różnicą w funkcjonowaniu naszego kraju? Na te pytania odpowiedzieli w „Dzień Dobry TVN”. Czy Polska jest dla nich najlepszym miejscem do życia? - Uważam, że my jesteśmy trochę rozpieszczeni przez życie – wyznała Słońska.

Jak wygląda surferskie życie w Peniche?

Peniche to jedno z najpopularniejszych miejsc do surfowania na świecie. To niewielkie portugalskie miasteczko leży na północ od Lizbony. Jest jedna rzecz, która przyciąga tu turystów - obłędna plaża i jeszcze bardziej obłędne fale. Jak wygląda codzienność surferów w Peniche?

W jaki sposób poznańscy chirurdzy namnażają skórę do przeszczepów?

Oddział Chirurgiczny i Leczenia Oparzeń Szpitala im. Św. Józefa w Poznaniu to jedyne miejsce w Polsce, gdzie lekarze wykorzystują urządzenie umożliwiające pobranie małej ilości skóry i namnożenie jej do przeszczepów w przypadku rozległych oparzeń i ran miażdżonych. Na czym polega praca tego urządzenia? Jak wygląda proces namnażania skóry do przeszczepów? O tym opowiedział w „Dzień Dobry TVN” była chirurg dziecięcy dr Anna Jażdżewska.