Drzewo marzeń

sezon 1 odcinek 9

Drzewo marzeń

Do Pułtuska Mateusz Gessler dotarł łodzią. Na szkolnym boisku już czekało na niego drzewo marzeń. Czyje życzenia spełni tym razem? Czy wszystkie uda się zrealizować? Mateusz jak zwykle stanie na wysokości zadania.
Oliwia bardzo lubi swojego nauczyciela muzyki i chce mu jakoś podziękować. Pan Stanisław często wraca w opowieściach do czasów kiedy był w wojsku. Mateusz dociera do informacji, że nauczyciel jeszcze w dawnych czasach grał w zespole razem z liderem Lady Punk Januszem Panasewiczem. Zaprasza go do przygotowania niespodzianki.
Na drzewie marzeń Mateusz poznaje Janka. Chłopiec jest poruszony i bardzo smutny – kilka dni wcześniej dowiedział się, że jego siostra jest chora na cukrzycę. Dziewczynka w przyszłości chce pracować jako filmowa charakteryzatorka. Mateusz z Jankiem myślą jak sprawić jej przyjemność.
Mateusz Gessler dostaje niezwykle poruszający list od swojego imiennika, 11-letniego Mateusza, który bardzo chce, żeby jego mama przez jeden dzień była najpiękniejsza na świecie. Mama Mateuszka wychowuje trójkę dzieci, kolejne jest w drodze. Nie ma czasu dla siebie bo cały poświęca na opiekę nad gromadką. Do akcji wkracza Dorota Williams, żeby odmienić wizerunek mamy.