Dorota was urządzi!

sezon 5 odcinek 7

Dorota was urządzi 5

Bohaterki tego odcinka – mama i córka, są bardzo ze sobą zżyte. Marzena robi wszystko, by jej jedynemu dziecku niczego nie brakowało. Czasami zapominając o sobie. I mimo, że ma świetny gust, którego pogratulowała jej Dorota, to jej przestrzeń w domu nie jest dokończona. Priorytetem jest córka. Marzena spełnia jej pragnienia i pomaga realizować pasje. Matylda ma mnóstwo zajęć poza szkołą - jeździ konno, chodzi na akrobatykę, taniec oraz judo. Dorasta i pragnie by jej pokój zmieniał się razem z nią. Nastolatki potrzebują nieco odmiennej przestrzeni niż dziecięca. Chcą mieć miejsce do nauki, zabawy, goszczenia koleżanek. Marzą też o większej garderobie. Czy bohaterka tego odcinka ma jakieś specjalne życzenia?

Dorota zabierze ją na krótką pogawędkę. Tym razem bez mamy. Podczas narady na temat pokoju nastolatki, prowadząca program wpadnie na pomysł, by przy okazji zrobić przyjemność Marzenie. W tej tajnej akcji oczywiście weźmie udział Matylda. Jednak ten fragment prac Doroty również dla widzów niech pozostanie niespodzianką.

Uchylimy natomiast rąbka tajemnicy, co do zmian w pokoju nastolatki. Pojawi się w nim tak uwielbiana przez Dorotę, a okazało się, że również przez Matyldę, czarna kreda tablicówka. Projekt nowoczesnej przestrzeni obejmie niską zabudowę z szufladami, ścianę w pasy, drabinę pełniącą funkcję wieszaka, duże lustro oraz łóżko, które magicznie powiększa dwukrotnie swoją szerokość. I oczywiście dekoracje oraz dodatki nawiązujące do pasji dziewczynki.

Nie zabraknie również cennych wskazówek dla wszystkich tych, którzy lubią własnoręcznie dokonywać zmian aranżacyjnych w swoich domach. Tym razem kilka pomysłów na połączenie stylu klasycznego z nowoczesnym. Dorota zdradzi patenty na postarzenie desek oraz wykonanie zagłówka z karnisza, poduszek oraz wstążki.