Dieta czy cud?

sezon 2 odcinek 8

Dieta czy cud 2

Kinga nie byłaby sobą, gdyby nie skusiła się na kolejny odchudzający gadżet. Tym razem będzie testować magnetyczną łatę naklejaną na pępek. Łata ma wyciągać z ciała Kingi tłuszcz i toksyny. Zobaczcie jakie będą efekty tej „kuracji” i posłuchajcie, co o tym sądzi dermatolog, dr n. med. Bartłomiej Kwiek.

Dieta DASH zalecana jest przez lekarzy jako skuteczny sposób obniżenia ciśnienia krwi. Osoby, które ją stosują ze względów zdrowotnych, przy okazji pozbywają się zbędnych kilogramów. Kinga nie ma nadciśnienia, ale chce sprawdzić, czy dieta DASH pomoże jej schudnąć. Na czym polega ten sposób odżywiania i jak działa na nasz organizm wyjaśni dietetyk kliniczny, Klaudia Wiśniewska.

Poznacie też Anitę, która schudła 16 kilogramów. Udało jej się pokonać uzależnienie od słodyczy, a gotowanie zdrowego jedzenia stało się jej pasją.

Jak magia może pomóc w odchudzaniu? Żeby to sprawdzić nasza prowadząca umawia się na wizytę u wróżki Gildii, która jest też hipnoterapeutką i szamanką. Gildia spróbuje zajrzeć w głąb duszy Kingi. Ale dusza naszej prowadzącej jest trochę krnąbrna i tak łatwo się nie podda.

W tym odcinku Kinga naprawdę zaszaleje jeśli chodzi o aktywność fizyczną - idzie na trening pole dance, czyli tańca na rurze. Ćwiczenia nie będą łatwe, ale w improwizacji Kinga jest … bezkonkurencyjna.

"Dieta czy cud?" - o czym jest program

W nowych odcinkach programu „Dieta czy cud?” wspólnie z nią poszukamy idealnych sposobów na odchudzanie, ciekawych gadżetów oraz odpowiedniej aktywności fizycznej. Do boju! Gotowi? Start!

Już wiosną Kinga wspólnie z ekspertami zajmie się „cudownymi” specyfikami odchudzającymi, które często mogą zagrozić naszemu zdrowiu. Przetestuje też na sobie nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej. Skorzysta z wiedzy i rad licznych ekspertów – dietetyków, lekarzy i trenerów. Co zrobić, by uniknąć efektu jo-jo? Jak mądrze podejść do tematu odchudzania i nie dać się nabrać?
Kinga marzy o tym, żeby zgubić zbędne kilogramy. Niedawno zyskała dodatkową motywację. Zachwyciła ją metamorfoza sławnej piosenkarki Adele, o której ostatnio rozpisywały się wszystkie media. Kinga, pracując w aptece, wiele razy słyszała, że jest do niej podobna. Dlatego, tak jak jej idolka, nie zamierza się poddać! Przekonamy się również jak nasza prowadząca poradzi sobie na ringu bokserskim i w sali baletowej.

W każdym odcinku poznamy też historie osób, które przeszły spektakularne przemiany i na stałe pokochały swoje ciała.

"Dieta czy cud?" - gdzie oglądać

Odcinki obejrzysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl