Dieta czy cud?

sezon 1 odcinek 8

Dieta czy cud?

Wszyscy, którym udało się zrzucić zbędne kilogramy zgodnie twierdzą, że schudnąć jest łatwo – dużo trudniej utrzymać wymarzoną wagę. W tym odcinku programu "Dieta czy cud?" o efekcie jo-jo oraz o tym, jak ważna w odchudzaniu jest samoakceptacja.

Kinga Zawodnik przetestuje dla Was dwie ostatnio bardzo modne, a jednocześnie skrajnie różne diety: sokową i ketogeniczną. Dieta sokowa reklamowana jest jako doskonały sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn. A przy okazji można na niej szybko zrzucić kilka kilogramów. Czy Kinga wytrzyma 3 dni na samych sokach? Jakie będą skutki tak restrykcyjnej diety? Wyjaśni internista, dr Paweł Grzesiowski.
Dr Wanda Baltaza podpowie czym można zastąpić soki, żeby dieta nie była szokiem dla organizmu.

Kinga przerzuca się na dietę ketogeniczną, na której z całą pewnością nie będzie głodować, ponieważ składa się ona głównie z mięsa i tłuszczu. Ale w jaki sposób wpływa na zdrowie i samopoczucie? Kinga przekona się już po kilku dniach jedzenia jajek na bekonie, na przemian z golonką i tatarem.

W cyklu metamorfoz poznacie Monikę, której udało się schudnąć 35 kilogramów. Już jako nastolatka ważyła 110 kilo. Wielokrotnie próbowała schudnąć, ale kończyło się to efektem jo-jo i waga wracała do wyjściowych 110 kilogramów. Monika jednak dalej walczyła. W naszym programie opowie, jak udało jej się osiągnąć sukces i nie przytyć przez 11 lat. Psycholog Maria Rotkiel wyjaśni, dlaczego musimy zaakceptować siebie, żeby schudnąć.

A Kinga na pocieszenie zrobi to, co każda dziewczyna – pójdzie na zakupy, w poszukiwaniu idealnej bielizny wyszczuplającej. Profesjonalna braffiterka doradzi Kindze, jak dobrać taką bieliznę.

"Dieta czy cud?" - o czym jest program

Jedzenie w proszku? Dieta ananasowa? Pigułki z pasożytami? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, mądrze schudnąć i nie zwariować?
Doktor Wanda Baltaza jest dietetykiem klinicznym i na własnej skórze sprawdziła jak to jest przytyć i schudnąć. Kinga Zawodnik pracuje jako technik farmacji i ma nadzieję, że wkrótce uda jej się stracić dodatkowe kilogramy. Nowe prowadzące TVN Style wprowadzą widzów w skomplikowany świat diet. Jak zacząć odchudzanie, żeby nie złamać się po tygodniu? Dlaczego całkowita eliminacja węglowodanów z jadłospisu nie jest zdrowa? Czy zainstalowanie w lodówce gadżetów odstraszających od jedzenia jest dobrym pomysłem?
Nieważne czy chcesz stracić dwa kilogramy, czy dwadzieścia – ten program jest właśnie dla Ciebie! Prowadzące udowodnią, że najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze i mądrze o siebie dbać. W programie przetestujemy różne diety, tabletki, gadżety i maszyny odchudzające. Obalimy mity i zdemaskujemy dietetyczne bzdury! Spotkamy się też z kobietami, które zmieniły nawyki, żyją zdrowo i na stałe pokochały swoje ciała. Będzie też miejsce na różne kulinarne triki i rozmowy ze specjalistami.

"Dieta czy cud?" - gdzie oglądać

Odcinki obejrzysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl