Dieta czy cud?

sezon 1 odcinek 5

Dieta czy cud?

Dietetycy, lekarze, trenerzy przekonują, że wystarczy 30–45 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie, takiej jak np. spacer, by utrzymać odpowiednią wagę i być zdrowym. W teorii – nic łatwiejszego, ale w praktyce okazuje się, że tylko nieliczni regularnie ćwiczą.

Kinga Zawodnik, która w programie „Dieta czy cud?" testuje dla Was diety i gadżety odchudzające, sama o sobie mówi, że nie jest typem sportowca. Jednak w tym odcinku postanawia to zmienić i ruszyć się z kanapy. Sprawdzi, jakie ćwiczenia da radę wykonać, a może nawet je polubi. Chodzenie po schodach, ćwiczenia z internetu, aqua aerobic –co okaże się najlepsze dla Kingi?

Wanda Baltaza, dietetyczka, która spędza czas aktywnie i uwielbia jogę, wyjaśni dlaczego osoby z nadwagą i otyłością, nawet jeśli zaczną ćwiczyć, bardzo łatwo się zniechęcają. O tym, jak ważna jest motywacja, by zacząć się ruszać, opowie psycholog Miłosz Brzeziński. A fizjolog sportowy Szczepan Wiecha i trener personalny Szymon Gaś podpowiedzą, jaki rodzaj treningu jest najlepszy dla osób początkujących, które chcą zgubić zbędne kilogramy.

Wanda pokaże, jak mierzyć postępy w odchudzaniu oraz wytłumaczy, dlaczego pomiar składu ciała jest bardziej miarodajny od wskaźników typu BMI czy WHR. Poda również przepisy na lekkie i pyszne dania przed i po treningu.

W tym odcinku poznacie także Klaudię, która dzięki ćwiczeniom zrzuciła 10 zbędnych kilogramów.

Kinga nie byłaby sobą, gdyby nie sięgnęła po gadżety, które mogą zastąpić regularne ćwiczenia. Tym razem przetestuje dla was pasy odchudzające oraz specjalny kombinezon typu sauna, dzięki któremu ćwiczenia mają być bardziej skuteczne. Koniecznie zobaczcie, jak to się skończyło!

"Dieta czy cud?" - o czym jest program

Jedzenie w proszku? Dieta ananasowa? Pigułki z pasożytami? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, mądrze schudnąć i nie zwariować?
Doktor Wanda Baltaza jest dietetykiem klinicznym i na własnej skórze sprawdziła jak to jest przytyć i schudnąć. Kinga Zawodnik pracuje jako technik farmacji i ma nadzieję, że wkrótce uda jej się stracić dodatkowe kilogramy. Nowe prowadzące TVN Style wprowadzą widzów w skomplikowany świat diet. Jak zacząć odchudzanie, żeby nie złamać się po tygodniu? Dlaczego całkowita eliminacja węglowodanów z jadłospisu nie jest zdrowa? Czy zainstalowanie w lodówce gadżetów odstraszających od jedzenia jest dobrym pomysłem?
Nieważne czy chcesz stracić dwa kilogramy, czy dwadzieścia – ten program jest właśnie dla Ciebie! Prowadzące udowodnią, że najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze i mądrze o siebie dbać. W programie przetestujemy różne diety, tabletki, gadżety i maszyny odchudzające. Obalimy mity i zdemaskujemy dietetyczne bzdury! Spotkamy się też z kobietami, które zmieniły nawyki, żyją zdrowo i na stałe pokochały swoje ciała. Będzie też miejsce na różne kulinarne triki i rozmowy ze specjalistami.

"Dieta czy cud?" - gdzie oglądać

Odcinki obejrzysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl