Dieta czy cud?

sezon 1 odcinek 3

Dieta czy cud?

W tym odcinku prowadzące program „Dieta czy cud?" - dietetyczka dr Wanda Baltaza i testerka diet Kinga Zawodnik zmierzą się z cukrem, którego nadmiar w naszej diecie jest najczęstszą przyczyną nadwagi i otyłości.

O tym, że cukier nas tuczy, lekarze i dietetycy alarmują od wielu lat, a mimo to jemy go za dużo. Przeciętny Polak zjada 44 kg rocznie, czyli aż 2/3 szklanki dziennie! Oczywiście nikt nie sypie tyle cukru do kawy, czy herbaty, ale zawierają go słodycze, napoje gazowane, a nawet takie produkty jak wędliny, płatki śniadaniowe czy ketchup. Jemy więc mnóstwo cukru, nie zdając sobie z tego sprawy.

Przekona się o tym Kinga, która rozpocznie cukrowy detoks i spróbuje odzwyczaić się od słodyczy. Kinga przetestuje też słodycze light. Sprawdzi, jaki jest ich skład i czym różnią się od zwykłych batonów i ciasteczek. Nasza testerka zmierzy się także z dietą o niskim indeksie glikemicznym, a dietetyczka Wanda Baltaza wyjaśni czym właściwie jest indeks glikemiczny, co ma wspólnego z poziomem cukru we krwi i dlaczego w tej diecie tak łatwo o pomyłki.

Ostatnią deską ratunku dla Kingi będą tabletki zawierające chrom, który uchodzi za pierwiastek skutecznie hamujący apetyt na cukier i słodycze. Jakie będą efekty chromowej kuracji?

Wanda Baltaza wyjaśni dlaczego od cukru tak łatwo się uzależniamy, a tak trudno się od niego odzwyczaić. Zdradzi też sposoby na uwolnienie się od cukrowego szaleństwa: poda przepisy na fit słodycze bez cukru i podpowie jakie zamienniki cukru warto stosować, a jakie lepiej omijać z daleka.

"Dieta czy cud?" - o czym jest program

Jedzenie w proszku? Dieta ananasowa? Pigułki z pasożytami? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, mądrze schudnąć i nie zwariować?
Doktor Wanda Baltaza jest dietetykiem klinicznym i na własnej skórze sprawdziła jak to jest przytyć i schudnąć. Kinga Zawodnik pracuje jako technik farmacji i ma nadzieję, że wkrótce uda jej się stracić dodatkowe kilogramy. Nowe prowadzące TVN Style wprowadzą widzów w skomplikowany świat diet. Jak zacząć odchudzanie, żeby nie złamać się po tygodniu? Dlaczego całkowita eliminacja węglowodanów z jadłospisu nie jest zdrowa? Czy zainstalowanie w lodówce gadżetów odstraszających od jedzenia jest dobrym pomysłem?
Nieważne czy chcesz stracić dwa kilogramy, czy dwadzieścia – ten program jest właśnie dla Ciebie! Prowadzące udowodnią, że najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze i mądrze o siebie dbać. W programie przetestujemy różne diety, tabletki, gadżety i maszyny odchudzające. Obalimy mity i zdemaskujemy dietetyczne bzdury! Spotkamy się też z kobietami, które zmieniły nawyki, żyją zdrowo i na stałe pokochały swoje ciała. Będzie też miejsce na różne kulinarne triki i rozmowy ze specjalistami.

"Dieta czy cud?" - gdzie oglądać

Odcinki obejrzysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl