Dieta czy cud?

sezon 1 odcinek 2

Dieta czy cud?

W tym odcinku programu „Dieta czy cud?" zajmiemy się „wspomagaczami" odchudzania. A jest w czym wybierać – na rynku dostępne są środki hamujące apetyt, spalacze tłuszczu oraz preparaty przyspieszające metabolizm. Są też takie, które robią wszystko naraz i - jak obiecują producenci w reklamach - wystarczy łykać przez dwa tygodnie, żeby zgubić 10 kg. Oczywiście bez diety i ćwiczeń. Sprawdzimy, czy stosowanie „wspomagaczy" ma sens.

Kinga w poszukiwaniu magicznej tabletki na odchudzanie, zamawia przez internet spalacz tłuszczu - kapsułki wypełnione tajemniczym żółtym proszkiem. Oddamy je do badania, żeby sprawdzić, co to za substancja. Jaki będzie wynik badania? Jakie jest ryzyko przyjmowania preparatów o nieznanym składzie? Na te pytania odpowiedzą eksperci prof. Zbigniew Fijałek, farmaceuta oraz dr Eryk Matuszkiewicz, toksykolog.

Nasza prowadząca, która żadnej diety się nie boi, z ukrytą kamerą wyruszy na miasto, aby sprawdzić co oferują sklepy z suplementami na odchudzanie. Kinga przekona się, jak łatwo można kupić preparaty zawierające zakazane w Polsce substancje, które są pochodnymi narkotyków.

Dr Wanda Baltaza opowie o naturalnych wspomagaczach odchudzania. Wyjaśni rolę błonnika w hamowaniu apetytu oraz przypraw, które przyspieszają metabolizm. Będą też proste przepisy na potrawy, w których można wykorzystać naturalne wspomagacze.

W tym odcinku wystąpi również Martyna Wojciechowska, która opowie, jak nieuczciwy producent odchudzającego preparatu wykorzystał jej wizerunek w reklamach tego specyfiku.

Kinga przetestuje też dla Was czekoladowy koktajl, który ma hamować apetyt oraz modny przyrząd do ćwiczeń – platformę wibracyjną. Przygotujcie się na ostrą jazdę!

"Dieta czy cud?" - o czym jest program

Jedzenie w proszku? Dieta ananasowa? Pigułki z pasożytami? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, mądrze schudnąć i nie zwariować?
Doktor Wanda Baltaza jest dietetykiem klinicznym i na własnej skórze sprawdziła jak to jest przytyć i schudnąć. Kinga Zawodnik pracuje jako technik farmacji  i ma nadzieję, że wkrótce uda jej się stracić dodatkowe kilogramy. Nowe prowadzące TVN Style wprowadzą widzów w skomplikowany świat diet. Jak zacząć odchudzanie, żeby nie złamać się po tygodniu? Dlaczego całkowita eliminacja węglowodanów z jadłospisu nie jest zdrowa? Czy zainstalowanie w lodówce gadżetów odstraszających od jedzenia jest dobrym pomysłem?
Nieważne czy chcesz stracić dwa kilogramy, czy dwadzieścia – ten program jest właśnie dla Ciebie! Prowadzące udowodnią, że najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze i mądrze o siebie dbać. W programie przetestujemy różne diety, tabletki, gadżety i maszyny odchudzające. Obalimy mity i zdemaskujemy dietetyczne bzdury! Spotkamy się też z kobietami, które zmieniły nawyki, żyją zdrowo i na stałe pokochały swoje ciała. Będzie też miejsce na różne kulinarne triki i rozmowy ze specjalistami.

"Dieta czy cud?" - gdzie oglądać

Odcinki obejrzysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl