Dieta czy cud?

sezon 1 odcinek 1

Dieta czy cud?

Jak zacząć odchudzanie? Jak to zrobić, żeby po kilku dniach diety nie zrezygnować? Na te pytania odpowiemy w pierwszym odcinku programu „Dieta czy cud?".

Kinga Zawodnik, która żadnej diety się nie boi, przetestuje dla Was m. in. kupiony w Internecie „pakiet odchudzający", dzięki któremu – jak zapewniają producenci - można schudnąć „bez ćwiczeń i głodówek". W skład pakietu wchodzą różne dania w proszku. Kinga sprawdzi, czy te sproszkowane musy, koktajle i naleśniki okażą się skutecznym sposobem na rozpoczęcie kuracji odchudzającej. Będzie testowała również dietę ananasową, tym razem z naturalnych składników, oraz spotka się oko w oko z bestią, która ma ją odstraszyć od lodówki.

Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny, wyjaśni dlaczego w racjonalnej diecie powinny znaleźć się węglowodany, podpowie, jak wykorzystać właściwości odchudzające ananasa, zaproponuje proste i smaczne przepisy na dania z ananasem. Doradzi również, które produkty powinny zniknąć z lodówki, żeby skutecznie zacząć odchudzanie.

Dr Anna Jeznach, diabetolog, wyjaśni dlaczego tak ostatnio modne diety eliminacyjne, czyli wykluczające wiele składników z jadłospisu, mogą być szkodliwe.

W programie „Dieta czy cud?" poznacie również historie kobiet, którym udało się skutecznie zrzucić wiele kilogramów. Schudły nie tylko dlatego, że całkowicie zmieniły dietę i zaczęły ćwiczyć, ale przede wszystkim dzięki temu, że uwierzyły w siebie. W tym odcinku poznacie Kasię, która schudła aż 50 kilogramów!

"Dieta czy cud?" - o czym jest program

Jedzenie w proszku? Dieta ananasowa? Pigułki z pasożytami? Jak się w tym wszystkim odnaleźć, mądrze schudnąć i nie zwariować?
Doktor Wanda Baltaza jest dietetykiem klinicznym i na własnej skórze sprawdziła jak to jest przytyć i schudnąć. Kinga Zawodnik pracuje jako technik farmacji  i ma nadzieję, że wkrótce uda jej się stracić dodatkowe kilogramy. Nowe prowadzące TVN Style wprowadzą widzów w skomplikowany świat diet. Jak zacząć odchudzanie, żeby nie złamać się po tygodniu? Dlaczego całkowita eliminacja węglowodanów z jadłospisu nie jest zdrowa? Czy zainstalowanie w lodówce gadżetów odstraszających od jedzenia jest dobrym pomysłem?
Nieważne czy chcesz stracić dwa kilogramy, czy dwadzieścia – ten program jest właśnie dla Ciebie! Prowadzące udowodnią, że najważniejsze to czuć się dobrze we własnej skórze i mądrze o siebie dbać. W programie przetestujemy różne diety, tabletki, gadżety i maszyny odchudzające. Obalimy mity i zdemaskujemy dietetyczne bzdury! Spotkamy się też z kobietami, które zmieniły nawyki, żyją zdrowo i na stałe pokochały swoje ciała. Będzie też miejsce na różne kulinarne triki i rozmowy ze specjalistami.

"Dieta czy cud?" - gdzie oglądać

Odcinki obejrzysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl