DeFacto

sezon 10 odcinek 1

Defacto 10

W pierwszym odcinku 10-tego sezonu „DeFacto" Jan Pirowski przedstawi dużo ciekawych paradoksów.

DeFacto - Co w odcinku?

Jak niebezpieczna potrafi być natura, czyli jak powstają trzęsienia ziemi.  Ekipa DeFacto pojechała na środek Atlantyku do Azorów, gdzie stykają się trzy płyty tektoniczne, aby to sprawdzić.

Ponadto, odkryjemy blaski i cienie męskiego nasienia z internetu, a na koniec pokażemy pewne niezwykłe zwierze, które fascynuje naukowców.

DeFacto - O programie

„DeFacto” to program popularnonaukowy, w którym przedstawiamy najciekawsze zjawiska i trendy technologiczne współczesnego świata. Inspirujące zagadnienia, eksperymenty, informacje i ciekawostki. Aby jeszcze lepiej zrozumieć otaczający nas świat, ekipy DeFacto wyruszyły na daleką północ – w okolice bieguna, oraz na Azory – egzotyczne wyspy położone po środku Atlantyku. Samolotami, łodziami, jeepami, a nawet psimi zaprzęgami - nasi reporterzy pokonali tysiące kilometrów, by odpowiedzieć na wiele nurtujących pytań. W jaki sposób natura potrafi zaatakować człowiekowi? Jak groźny potrafi być niedźwiedź polarny i czy możemy czuć się bezpiecznie w dzisiejszym świecie? - to tylko niektóre z nich. Oprócz niezwykłych wypraw w „DeFacto” jak zwykle nie zabraknie informacji ze świata medycyny, lifestyle’u czy techniki. Sprawdzimy, jak gry komputerowe działają na nasze mózgi, zbadamy jakie zarazki czyhają w naszych łazienkach oraz pokażemy niezwykłe zwierzę, które fascynuje badaczy z całego świata.

DeFacto - Kim jest prowadzący

Gospodarzem programu jest Jan Pirowski - dziennikarz, prezenter radiowy i telewizyjny.

DeFacto - Gdzie obejrzeć?

Program jest emitowany na antenie telewizji TTV. Wszystkie odcinki „DeFacto” obejrzysz online na VOD player.pl. Premiera w każdą niedzielę o godz. 20:30.