Co nas truje

sezon 3 odcinek 8

Co nas truje 3

Dieta bezglutenowa, kuchnia wegańska, olej kokosowy, sałatki, ciasteczka owsiane i płatki zbożowe. Co łączy te wszystkie dania i produkty? Koniecznie oglądajcie najbliższy odcinek „Co nas truje", aby się tego dowiedzieć!

Kasia Bosacka na wylot prześwietli produkty, które na pierwszy rzut oka wydają się zdrowe i wartościowe. Czy gluten rzeczywiście nam szkodzi i powinniśmy go unikać? Czy kuchnia wegańska jest niskokaloryczna? Czy gotowe sałatki to rzeczywiście najzdrowszy posiłek z możliwych? Na te pytania odpowiemy w niedzielnym odcinku!

Kasia spotka się m.in. z dietetyczkami, aby porozmawiać o trendzie, jakim jest dodawanie oleju kokosowego do kawy. Podobno taki „kuloodporny" napój ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie! Wzmacnia odporność, pobudza metabolizm i... odchudza! Ale czy to prawda?

Zajmiemy się też produktami dla dzieci, które naszpikowane są cukrem! Poznacie historię pani Ksenii, która publicznie skrytykowała producenta znanych kaszek, oferującego swoje produkty najmłodszym za darmo podczas wizyty w kinie! Ta sprawa odbiła się w mediach szerokim echem.

W tym odcinku zajmiemy się pozornie zdrowym jedzeniem i powiemy na jakie produkty spożywcze powinniśmy uważać. Okazuje się, że ładny wygląd żywności czasami nie ma nic wspólnego z jej składem i wartościami odżywczymi... Często nabieramy się na triki producentów i kupujemy kota w worku! Kasia Bosacka wyjawi prawdę na ten temat! Zapraszamy do oglądania odcinka!

Co nas truje - o czym jest program?

W nowym programie zobaczymy Kasię Bosacką na tropie tego, „Co nas truje”. We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze i napoje. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Co możemy z tym zrobić? Katarzyna Bosacka odwiedzi polskie rodziny i sprawdzi, co kryje się w ich lodówkach. Prowadząca wyłowi z ich codziennych jadłospisów wszystko to, co może nas truć i w zgubny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Czy podawane dzieciom parówki są zdrowe? Z jakich składników są produkowane? A co z dużymi ilościami wieprzowiny? Jeść czy nie?

Co nas truje - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki zobaczysz w player.pl.