Co nas truje

sezon 3 odcinek 6

Co nas truje 3

Aż 15 % Polaków przyznaje się do codziennego spożywania dań gotowych. Na sklepowych pólkach są ich dziesiątki - pulpety w sosie, gołąbki z mięsem i bez mięsa, gotowe zestawy obiadowe do szybkiego podgrzania, mrożone pyzy, pierogi z różnym nadzieniem, krokiety, kopytka, sajgonki, flaczki, pizze do szybkiego przygotowania, do wyboru do koloru...

Tymczasem okazuje się, że składy dań gotowych często pozostawiają wiele do życzenia. W daniach mięsnych jest bardzo mała ilość mięsa, często jest to mięso oddzielane mechanicznie czyli tzw. MOM. Oprócz tego znajdziemy w nich mnóstwo wzmacniaczy smaku, substancji zwiększających objętość: wypełniaczy i spulchniaczy, do tego barwniki czy syrop glukozowy i mamy w pełni chemiczne danie.

W kolejnym odcinku "Co nas truje" Kasia Bosacka wraz ze specjalistami pokaże nam, na co zwracać uwagę przy wyborze dań gotowych.

Odwiedzi miejsca, gdzie można kupić prawdziwe jedzenie a nie gotowe dania naszpikowane chemią. Zaprosi do studia specjalistów, którzy powiedzą nam, jaki wpływ na nasze zdrowie mają dodatki znajdujące się w daniach gotowych, aby dowieść, że należy czytać etykiety i wystrzegać się dań z kiepskim składem bo cierpi na tym nasze zdrowie.

Co nas truje - o czym jest program?

W nowym programie zobaczymy Kasię Bosacką na tropie tego, „Co nas truje”. We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze i napoje. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Co możemy z tym zrobić? Katarzyna Bosacka odwiedzi polskie rodziny i sprawdzi, co kryje się w ich lodówkach. Prowadząca wyłowi z ich codziennych jadłospisów wszystko to, co może nas truć i w zgubny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Czy podawane dzieciom parówki są zdrowe? Z jakich składników są produkowane? A co z dużymi ilościami wieprzowiny? Jeść czy nie?

Co nas truje - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki zobaczysz w player.pl.