Co nas truje

sezon 3 odcinek 5

Co nas truje 3

Aż 44% Polaków ma za sobą przynajmniej jedną dietę odchudzającą. Sezon plażowy, weselny czy świąteczny – okazji, przy których chcemy wyglądać fenomenalnie nie brakuje. Najczęściej zależy nam wówczas na natychmiastowych efektach, więc zaczynamy przeglądać internet w poszukiwaniu ekspresowo odchudzających diet.

Dieta kopenhaska, sokowa, białkowa. Obiecują cuda niewidy, ale na czym tak naprawdę polega ich działanie? W kolejnym odcinku „Co nas truje" prześwietlimy najpopularniejsze z restrykcyjnych diet, a specjaliści ocenią, czy warto się nimi katować. Kasia Bosacka połączy się też z profesor Bente Pedersen, która oficjalnie obali mit, jakoby dieta kopenhaska została opracowana przez rządowy szpital w Kopenhadze, gdzie pracuje jako specjalistka od odżywiania.

Na własne oczy zobaczymy, jak wykrywa się substancje narkotyczne w suplementach na odchudzanie, a w drodze laboratoryjnych doświadczeń odkryjemy, jak dieta białkowa zatruwa nasz organizm. Dowiemy się też, dlaczego tak łatwo wierzymy obietnicom wypisanym na stronach internetowych i jaki wpływ na nasze postrzeganie siebie mają media społecznościowe.

Po obejrzeniu nowego odcinka „Co nas truje" Wasze podejście do restrykcyjnych diet zmieni się o 180 stopni i prawdopodobnie już nigdy nie przejdziecie na żadną z nich.

Co nas truje - o czym jest program?

W nowym programie zobaczymy Kasię Bosacką na tropie tego, „Co nas truje”. We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze i napoje. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Co możemy z tym zrobić? Katarzyna Bosacka odwiedzi polskie rodziny i sprawdzi, co kryje się w ich lodówkach. Prowadząca wyłowi z ich codziennych jadłospisów wszystko to, co może nas truć i w zgubny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Czy podawane dzieciom parówki są zdrowe? Z jakich składników są produkowane? A co z dużymi ilościami wieprzowiny? Jeść czy nie?

Co nas truje - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki zobaczysz w player.pl.