Co nas truje

sezon 3 odcinek 4

Co nas truje 3

W Polsce nadwagę lub otyłość ma już 64% mężczyzn i 49% kobiet. Szacuje się, że w 2025 r. aż 2,7 mld ludzi, czyli co czwarta osoba na świecie, może mieć problemy z wagą. To przerażające! Cukrzyca typu drugiego, miażdżyca, zawał serca, urazy kręgosłupa i stawów – to tylko niektóre tragiczne w skutkach choroby będące następstwem otyłości. Według WHO koszty medyczne związane z leczeniem tych przypadłości w 2025 r. mogą sięgnąć aż 1,2 bln dolarów!

W najbliższym odcinku „Co nas truje" Kasia Bosacka zmierzy się z niesamowicie trudnym tematem jakim jest otyłość!

Wszechobecny konsumpcjonizm, restauracje szybkiej obsługi serwujące zestawy XXL, dania ociekające tłuszczem i chemicznymi dodatkami, stres, pęd życia, natłok obowiązków i problemów – czy te wszystkie aspekty nie przyczyniają się do otyłości? A może to jednak geny odpowiedzialne są za naszą wagę? Dlaczego niektórzy ludzie są chudzi, chociaż jedzą dużo, a inni przybierają na wadze jedząc małe porcje? Na te pytania odpowiemy w tym odcinku!

Kasia Bosacka pozna rodzinę Jankowskich, którzy zmagają się z otyłością. Napoje gazowane wypijane przez Pana Krzysztofa, oprócz tego ogromna ilość wędlin, mięsa, białych bułek, słodyczy czy sosów w ich diecie sprawiły, że czują się w swoim ciele źle i zaczynają mieć problemy ze zdrowiem. Kasia Bosacka z pomocą dietetyczki Ewy Trusewicz zawalczą o zmianę nawyków żywieniowych naszej rodziny! Z jakim skutkiem? Koniecznie oglądajcie odcinek!

Oprócz tego opowiemy Wam czym jest otyłość olbrzymia i jak się ją leczy. Sprawdzimy, jak cukier niszczy nasz organizm i opowiemy o problemach z wagą u dzieci... Kasia spotka się z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim, który opowie o braku ruchu wśród najmłodszych. Czy lekcje wfu w polskich szkołach są dobrze prowadzone biorąc pod uwagę to, że już do piąte dziecko w wieku szkolnym choruje na nadwagę lub otyłość?

Dowiedzcie się jak choroba, którą jest otyłością może zatruć nasze życie! Oglądajcie najbliższy odcinek, serdecznie zapraszamy!

Co nas truje - o czym jest program?

W nowym programie zobaczymy Kasię Bosacką na tropie tego, „Co nas truje”. We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze i napoje. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Co możemy z tym zrobić? Katarzyna Bosacka odwiedzi polskie rodziny i sprawdzi, co kryje się w ich lodówkach. Prowadząca wyłowi z ich codziennych jadłospisów wszystko to, co może nas truć i w zgubny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Czy podawane dzieciom parówki są zdrowe? Z jakich składników są produkowane? A co z dużymi ilościami wieprzowiny? Jeść czy nie?

Co nas truje - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki zobaczysz w player.pl.