Co nas truje

sezon 3 odcinek 3

Co nas truje 3

36% Polaków przyznaje się, że je smażone potrawy, takie jak kotlet mielony czy schabowy, który oczywiście jest w panierce. Ciężko oprzeć się takim pysznością jak frytki, racuchy i inne smakołyki prosto z patelni.

Tymczasem smażenie niszczy enzymy w pożywieniu, a nawet zmienia strukturę białek. Potrawy takie są ciężkostrawne i posiadają dużo więcej kalorii niż produkty gotowane czy pieczone. Dieta oparta na smażonych produktach jest bardzo niezdrowa, może doprowadzić do wielu chorób, a przede wszystkim otyłości. Z takim problemem spotkała się nasza bohaterka, która smażąc i kupując jedzenie smażone w głębokim tłuszczu, dodatkowo panierowane, dodała sobie niechcianych kilogramów.

W tym odcinku „Co nas truje" specjaliści pokażą nam, w jaki sposób pozbyć się złych nawyków żywieniowych i czym najlepiej zastąpić smażenie. Dowiemy się, które tłuszcze są najmniej szkodliwe podczas smażenia, a które nie. Podpowiedzą również, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Kasia odwiedzi miejsca, w których smaży się często i dużo. Zaprosi do studia ekspertów, którzy powiedzą, jaki wpływ na nasz organizm mają potrawy smażone.

Co nas truje - o czym jest program?

W nowym programie zobaczymy Kasię Bosacką na tropie tego, „Co nas truje”. We współczesnym świecie jesteśmy nieustannie podtruwani przez różnego rodzaju produkty spożywcze i napoje. Niezdrowych składników działających na nasz organizm jest tak wiele, że nie jesteśmy w stanie całkowicie pozbyć się ich z naszej diety. Wiele z nich sprzyja poważnym schorzeniom i alergiom oraz źle wpływa na nasze samopoczucie. Co możemy z tym zrobić? Katarzyna Bosacka odwiedzi polskie rodziny i sprawdzi, co kryje się w ich lodówkach. Prowadząca wyłowi z ich codziennych jadłospisów wszystko to, co może nas truć i w zgubny sposób wpływać na nasze samopoczucie. Czy podawane dzieciom parówki są zdrowe? Z jakich składników są produkowane? A co z dużymi ilościami wieprzowiny? Jeść czy nie?

Co nas truje - gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki zobaczysz w player.pl.