Cała prawda

sezon 2 odcinek 4

Cała prawda 2

Co i dlaczego nam się podoba w innych osobach? Czy wybieramy partnerów w sposób świadomy? Czy zapach cudzego potu może być... przyjemny? Takie pytania stawiamy w kolejnym odcinku „Całej prawdy", którego głównym tematem będzie atrakcyjność.

W programie zaprosiliśmy do eksperymentu pięciu mężczyzn i pięć kobiet, którzy będą się wzajemnie oceniać. Oceny nie uniknie również nasza prowadząca! Ale to nie będzie zwykły konkurs – wyniki omówimy ze specjalistką od ewolucji. To dlatego, że to co nam się podoba w potencjalnych partnerach ma swoje wyjaśnienie w biologii.

Karolina pozwoli też przed kamerami profesjonalnemu grafikowi poprawiać swoje zdjęcie, żeby wyglądało na bardziej atrakcyjne. Zobaczycie jak kilka ruchów myszką w potrafi zmienić obraz fotografii – dlatego nie dawajcie się wpędzać w kompleksy kolorowym magazynom!

Będzie też nauka chodzenia na szpilkach i uwodzenia gestem. Specyficzne podejście Karoliny do tych spraw mocno zaskoczy ekspertkę! Zobaczcie koniecznie, ten odcinek jest pełen zabawy oraz naukowej wiedzy.

Cała prawda - o czym jest program

W nowych odcinkach widzowie odkryją, co się dzieje z naszym mózgiem w trakcie zakupów. Jakich spustoszeń w organizmie może dokonać jedna nieprzespana noc? Czy wybieramy swoich partnerów w sposób świadomy? Karolina Głowacka będzie badać, analizować i testować! Spotka się z ekspertami, przedstawi najnowsze prace naukowe i przeprowadzi eksperymenty na własnej skórze. Zobaczymy jak poradzi sobie w ekstremalnie niskiej temperaturze, czy dobrze wypadnie na scenie przed guru wystąpień publicznych i jak reaguje na stres za kierownicą. Jesteście gotowi na „Całą prawdę”?

Dziennikarka naukowa w 2016 roku została wyróżniona w konkursie „Popularyzator Nauki 2016”, organizowanym przez PAP i MNiSW. Jest autorką audycji radiowych i współautorką wielu książek. Jest także członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk.

Cała prawda - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl