Cała prawda

sezon 2 odcinek 3

Cała prawda 2

Czy rzeczywiście da się kupić odporność w tabletkach, czyli czy suplementy diety mogą uchronić nas przed przeziębieniem? Powiemy, czy warto profilaktycznie przyjmować witaminę C albo jeść w dużych ilościach czosnek i cebulę. Pokażem,y jak szybko rozprzestrzeniają się zarazki, wyjaśnimy jak działają szczepionki oraz sprawdzimy, co obiecują sprzedawcy popularnych „dożylnych wlewów witaminowych".

Dla Karoliny to odcinek z niezapomnianą przygodą. Zobaczycie, jak radzi sobie w temperaturze - 120 stopni! Wszystko po to, żeby porozmawiać o hartowaniu.

W programie również o możliwym efekcie nadużywania antybiotyków. Czy czeka nas nowa pandemia spowodowana przez superbakterię?

Cała prawda - o czym jest program

W nowych odcinkach widzowie odkryją, co się dzieje z naszym mózgiem w trakcie zakupów. Jakich spustoszeń w organizmie może dokonać jedna nieprzespana noc? Czy wybieramy swoich partnerów w sposób świadomy? Karolina Głowacka będzie badać, analizować i testować! Spotka się z ekspertami, przedstawi najnowsze prace naukowe i przeprowadzi eksperymenty na własnej skórze. Zobaczymy jak poradzi sobie w ekstremalnie niskiej temperaturze, czy dobrze wypadnie na scenie przed guru wystąpień publicznych i jak reaguje na stres za kierownicą. Jesteście gotowi na „Całą prawdę”?

Dziennikarka naukowa w 2016 roku została wyróżniona w konkursie „Popularyzator Nauki 2016”, organizowanym przez PAP i MNiSW. Jest autorką audycji radiowych i współautorką wielu książek. Jest także członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk.

Cała prawda - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl