Cała prawda

sezon 2 odcinek 2

Cała prawda 2

Zaczniemy od eksperymentu na dwóch bliźniakach. Jeden z nich przez całą noc nie zmruży oka – co pozwoli Karolinie i ekspertom na przetestowanie, jaki wpływ na koncentrację i wydolność ma nieprzespana noc.

Odpowiemy też na pytania: czy alkohol na sen to dobry pomysł? Czy seks pomaga w zaśnięciu? Czy „sowy” to osoby leniwe, a „skowronki” pracowite? Czy możemy regulować nasz zegar biologiczny?

Obalimy mity i potwierdzimy fakty, a na koniec fizjoterapeuta pokaże, jak spać wygodnie i zdrowo dla naszego kręgosłupa. Zwykła dodatkowa poduszka może wszystko zmienić!

Dobry sen jest podstawą zdrowia – nie możecie przegapić tego odcinka. Możliwe, że rozwiązanie Waszego problemu ze snem jest na wyciągnięcie ręki.

Cała prawda - o czym jest program

W nowych odcinkach widzowie odkryją, co się dzieje z naszym mózgiem w trakcie zakupów. Jakich spustoszeń w organizmie może dokonać jedna nieprzespana noc? Czy wybieramy swoich partnerów w sposób świadomy? Karolina Głowacka będzie badać, analizować i testować! Spotka się z ekspertami, przedstawi najnowsze prace naukowe i przeprowadzi eksperymenty na własnej skórze. Zobaczymy jak poradzi sobie w ekstremalnie niskiej temperaturze, czy dobrze wypadnie na scenie przed guru wystąpień publicznych i jak reaguje na stres za kierownicą. Jesteście gotowi na „Całą prawdę”?

Dziennikarka naukowa w 2016 roku została wyróżniona w konkursie „Popularyzator Nauki 2016”, organizowanym przez PAP i MNiSW. Jest autorką audycji radiowych i współautorką wielu książek. Jest także członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk.

Cała prawda - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl