Cała prawda

sezon 1 odcinek 2

Cała prawda

Karolina Głowacka nie zwalnia tempa! Bierze się za gorący temat kosmetyków zapewniających młody i promienny wygląd naszej skóry, ale… czy naprawdę da się kupić młodość zamkniętą w słoiczku? A może producenci kremów przeciwstarzeniowych to tylko handlarze marzeń?

Młodo wyglądająca skóra mimo upływu lat to marzenie wielu kobiet. Jesteśmy gotowe wydawać duże pieniądze na kolejne kremy - byle by tylko uchronić się przed zmarszczkami. A jest co kupować, bo sklepowe półki uginają się od kolejnych „innowacyjnych formuł”.

Karolina Głowacka w rozmowie z najlepszymi dermatologami i kosmetologami dowie się, które składniki są naprawdę skuteczne. Sprawdzi czy da się pozbyć już istniejących zmarszczek i jak spowolnić ich powstawanie.

Karolina pozwoli - przed kamerą! - zmyć sobie makijaż, żeby przetestować preparaty chroniące przed promieniowaniem UV. Dowiemy się też, w jakim wieku jest skóra prowadzącej (bo może być w innym niż by to wynikało z daty urodzenia...) i jak należy dbać o różne rodzaje cery.

Wspólnie przygotujemy smaczny zamiennik kremów, przetestujemy jogę twarzy i poznamy marketingowe strategie producentów. Bądźcie z nami, będzie się działo!

Cała prawda - o czym jest program

Żyjemy w czasach chaosu informacyjnego oraz przekonań i lęków powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Nikt nie jest w stanie zliczyć wątpliwych internetowych teorii i rad. Nieustannie jesteśmy zalewani nowymi sensacjami, które często okazują się nieprawdziwe, a nawet szkodliwe. Producenci dają nam ogromny wybór produktów, które często nie są takie, jakimi mają być. Jak się w tym wszystkim odnaleźć i nie zwariować?

Co jest prawdą? Czy faktycznie kranówka jest lepsza od wody źródlanej? Czy rzeczywiście powinniśmy się bać żywności modyfikowanej genetycznie? Dlaczego sterylnie nie zawsze znaczy zdrowo i czy wszystkich zarazków należy się bać? Jakie promieniowanie jest dla nas naprawdę szkodliwe? Czy WiFi wpływa na nasze zdrowie? Na te i wiele innych pytań odpowie nowa prowadząca TVN Style Karolina Głowacka. W 2016 roku została wyróżniona w konkursie „Popularyzator Nauki 2016” organizowanym przez PAP i MNiSW. Jest autorką audycji radiowych i współautorką wielu książek. Jest także członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, razem z ekspertami z danej dziedziny, Karolina Głowacka obali internetowe mity i pozwoli nam poznać całą prawdę ukrytą pod masą marketingowych chwytów!

Cała prawda - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl