Cała prawda

sezon 1 odcinek 1

Cała prawda

W 1. odcinku nowego programu TVN Style "Cała prawda" Karolina Głowacka sprawdzi czy da się umrzeć od smogu oraz odpowie na pytanie czy korzystanie w domu z mikrofalówki jest niebezpieczne dla zdrowia.

Macie dość wylewających się z internetu bzdur, sprzecznych teorii i "dobrych porad"? My też! Właśnie dlatego powstała "Cała prawda", nowy program, w którym wreszcie znajdziecie odpowiedzi na ważne dla Was pytania. Dziennikarka Karolina Głowacka, bezlitośnie rozprawi się z mitami, prześwietli wiarygodność reklam i wypyta najlepszych ekspertów. Wszystko po to, żeby wspólnie z Wami dotrzeć do prawdy.

W pierwszym odcinku zajmiemy się smogiem. Według statystyk to zabójca kilkudziesięciu tysięcy Polaków rocznie! Co to znaczy "umrzeć od smogu"? Czy to brudne powietrze szkodzi też dzieciom? O to prowadząca zapyta lekarza. Sprawdzi też, na własnej skórze i niemałym wysiłkiem, czy maski antysmogowe, jakie możemy znaleźć w sklepach, są skuteczne. Wyniki Was zaskoczą, tego jesteśmy pewni!

Ale to nie wszystko – sprawdzimy też czy istnieje "elektrosmog", o którym tyle strasznych rzeczy można przeczytać w Internecie. Czy promieniowanie z mikrofalówki może być dla nas szkodliwe? Czy oferujący gadżety ochronne to uczciwi przedsiębiorcy czy naciągacze? Sprawdzimy to używając bardzo nietypowego urządzenia... A wszystko to zobaczycie z bliska! W „Całej prawdzie” duża dawka wiedzę i dobra zabawa gwarantowane!

Cała prawda - o czym jest program

Żyjemy w czasach chaosu informacyjnego oraz przekonań i lęków powtarzanych z pokolenia na pokolenie. Nikt nie jest w stanie zliczyć wątpliwych internetowych teorii i rad. Nieustannie jesteśmy zalewani nowymi sensacjami, które często okazują się nieprawdziwe, a nawet szkodliwe. Producenci dają nam ogromny wybór produktów, które często nie są takie, jakimi mają być. Jak się w tym wszystkim odnaleźć i nie zwariować?

Co jest prawdą? Czy faktycznie kranówka jest lepsza od wody źródlanej? Czy rzeczywiście powinniśmy się bać żywności modyfikowanej genetycznie? Dlaczego sterylnie nie zawsze znaczy zdrowo i czy wszystkich zarazków należy się bać? Jakie promieniowanie jest dla nas naprawdę szkodliwe? Czy WiFi wpływa na nasze zdrowie? Na te i wiele innych pytań odpowie nowa prowadząca TVN Style Karolina Głowacka. W 2016 roku została wyróżniona w konkursie „Popularyzator Nauki 2016” organizowanym przez PAP i MNiSW. Jest autorką audycji radiowych i współautorką wielu książek. Jest także członkinią Komitetu Etyki w Nauce Polskiej Akademii Nauk. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, razem z ekspertami z danej dziedziny, Karolina Głowacka obali internetowe mity i pozwoli nam poznać całą prawdę ukrytą pod masą marketingowych chwytów!

Cała prawda - gdzie obejrzeć

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl