Bez tabu

sezon 2 odcinek 5

Bez tabu

W piątym odcinku BEZ TABU porozmawiamy o fantazjach i granicach w seksie. Dowiemy się, o czym fantazjują Polacy, jakie mają fetysze, czy przekraczając granice możemy wnieść do naszego życia seksualnego powiew świeżości i czy BDSM w kraju, w którym kochamy się pod kołdrą przy zgaszonym świetle przestanie być kiedyś tematem tabu? Aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania, Agata spotka się z Dominiką Kruszewską, dominą i właścicielką pierwszego w Polsce studia do spełniania fantazji seksualnych i uskuteczniania praktyk BDSM.

Dominika odpowie na szereg różnych pytań - czym jest BDSM? Jaka jest rola consentu tj. zgody w praktykach BDSM? Czym jest safe word? Czy zdarzają się nadużycia? Jak rozpoznać, czy ktoś doświadcza przyjemności, jeśli na jego twarzy rysuje się ból? Kiedy i w jakich okolicznościach ludzie odkrywają w sobie pociąg do przekraczania granic? W jakich praktykach gustują mężczyźni, a w jakich kobiety? Czy BDSM może być narzędziem do sięgania głębiej w swoją psychikę? Czym jest kobieca dominacja? Dlaczego wybrała ten zawód? W odcinku poznamy również Irminę, 29-letnią historyczkę sztuki, która od kilku lat zgłębia szeroko pojęty BDSM. Twierdzi, że do podobnych „zabaw” wcale nie potrzebujemy całego arsenału gadżetów, bo zwykły klaps może być dobrym wstępem do zgłębiania praktyk przemocowych i przesuwania swoich granic. Zdarza jej się uprawiać „normalny” seks, ale nie wyobraża sobie być z mężczyzną bez fetyszy.

Czy ciężko jej znaleźć kogoś, kto będzie z nią „kompatybilny” na polu seksualnym? Kiedy uzewnętrznia się ze swoimi fetyszami i fantazjami? Czy ktoś kiedyś przekroczył jej granice? Czy może być to recepta na urozmaicenie związku i przewidywalnego, nudnego seksu? Co można w sobie odkryć dzięki fetyszom?

Ekspertka: Katarzyna Kucewicz - Psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka, terapeutka zaburzeń seksualnych. Jest absolwentką psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, ze specjalnością psychologia kliniczna i psychoterapia w działaniu. Ukończyła także studia podyplomowe z seksuologii klinicznej (AEH). Prowadzi instagram @psycholog_na_insta, a tam swój autorski cykl rozmów ze znanymi psychoterapeutami: "Nocne Rozmowy Terapeutów" oraz na Facebooku stronę "Katarzyna Kucewicz" gdzie zamieszcza swoje artykuły i ciekawostki psychologiczne.

Bez tabu - opis programu

Porozmawiamy o seksie i jego najróżniejszych obliczach. Pomimo tego, że seks jest stary jak świat, bo pojawił się na ziemi wraz z fauną, dalej potrafi wzbudzać kontrowersje, a u co wrażliwszych sam temat zalewa twarz rumieńcem. W szkołach się o nim nie uczy, rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać o nim z dziećmi, więc w efekcie rozpoczynamy poszukiwania w sieci na własną rękę. To, co tam znajdujemy, czasem przyprawia o gęsią skórkę. Dlatego wspólnie z Agatą Młynarską chcemy zaprosić Widzki TVN Style na program, gdzie o seksie i seksualności porozmawiamy mądrze i bez tabu. Nie zabraknie fachowej wiedzy, bo do rozmowy włączymy najwybitniejszych ekspertów w tej dziedzinie – seksuologów, psychologów, edukatorów. Przede wszystkim jednak głos zabiorą bohaterowie z krwi i kości, którzy podzielą się swoimi codziennymi, często bardzo różnymi od naszych, doświadczeniami. Zmierzymy się z najważniejszymi problemami nurtującymi kobiety w sferze seksualności - poradzimy, jak cieszyć się orgazmem, jak nie dać się pokonać własnej menopauzie i gdzie postawić bezpieczne granice w sypialni. Udowodnimy, że „kochać to nie znaczy zawsze to samo” i że jak wiele jest kobiet, tak wiele może być rodzajów upodobań seksualnych.

Bez tabu - gdzie oglądać

Odcinki dostępne na antenie TVN Style oraz platformie player.pl