Bez tabu

sezon 2 odcinek 4

Bez tabu

Czwarty odcinek BEZ TABU poświęcony jest menopauzie. Agata Młynarska spotyka się z kobietami, które przechodzą menopauzę. Wspólnie rozmawiają o tym, jak wkraczały w „strefę cienia”. Jak konfrontowały się z krzywdzącym stereotypem kobiety, która bezpowrotnie „wypada z obiegu”? Co czuły, gdy patrzyły w lustro? A jak miały się w łóżku? Jak radziły sobie z nieustanną huśtawką emocji, a przy okazji łatką rozchwianej „wariatki”, która jest targana hormonami? Czego nauczył ich ten czas? A z czym wciąż sobie nie radzą?

Następnie, bohaterki wraz z Agatą spotkają się z ekspertkami - kobietami, które dzięki narzędziom, jakie odkryły zaprzyjaźniły się ze swoją menopauzą lub się do niej przygotowują (dietetyczka jest statystycznie w fazie premenopauzalnej). Będą to - ginekolożka i endokrynolożka dr Katarzyna Skórzewska, dietetyczka kliniczna Katarzyna Arkuszyńska oraz joginka i aromaterapeutka Basia Baczkura.

Ekspertki opowiedzą jak przygotować się do menopauzy (premenopauza) i jak radzi sobie z jej objawami. Opowiedzą o lekach, ziołach, olejkach, jedzeniu ale i o aktywności fizycznej oraz o tym jak ważne są też proste rzeczy takie jak spacery czy choćby grabienie liści, jeśli tylko ma się taką możliwość.

Bez tabu - opis programu

Porozmawiamy o seksie i jego najróżniejszych obliczach. Pomimo tego, że seks jest stary jak świat, bo pojawił się na ziemi wraz z fauną, dalej potrafi wzbudzać kontrowersje, a u co wrażliwszych sam temat zalewa twarz rumieńcem. W szkołach się o nim nie uczy, rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać o nim z dziećmi, więc w efekcie rozpoczynamy poszukiwania w sieci na własną rękę. To, co tam znajdujemy, czasem przyprawia o gęsią skórkę. Dlatego wspólnie z Agatą Młynarską chcemy zaprosić Widzki TVN Style na program, gdzie o seksie i seksualności porozmawiamy mądrze i bez tabu. Nie zabraknie fachowej wiedzy, bo do rozmowy włączymy najwybitniejszych ekspertów w tej dziedzinie – seksuologów, psychologów, edukatorów. Przede wszystkim jednak głos zabiorą bohaterowie z krwi i kości, którzy podzielą się swoimi codziennymi, często bardzo różnymi od naszych, doświadczeniami. Zmierzymy się z najważniejszymi problemami nurtującymi kobiety w sferze seksualności - poradzimy, jak cieszyć się orgazmem, jak nie dać się pokonać własnej menopauzie i gdzie postawić bezpieczne granice w sypialni. Udowodnimy, że „kochać to nie znaczy zawsze to samo” i że jak wiele jest kobiet, tak wiele może być rodzajów upodobań seksualnych.

Bez tabu - gdzie oglądać

Odcinki dostępne na antenie TVN Style oraz platformie player.pl