Bez tabu

sezon 2 odcinek 1

Bez tabu

Pierwszy odcinek BEZ TABU poruszy temat kobiecego orgazmu. Agata Młynarska zasiadła w kręgu z wybitnymi ekspertkami w dziedzinie seksuologii (Martą Niedźwiedzką, Izabelą Dziugieł) oraz członkiniami grupy Eros (Karo Akabal, Sylwią Kępa i Karoliną Lipińską), która skupia kobiety mające odwagę dzielić się tym, jak zgłębiają swoją seksualność. Z odcinka dowiemy się, co jako kobiety niesiemy w swoich ciałach (traumy pokoleniowe, napięcia wynikające z życia w kulturze patriarchalnej, etc.) oraz w jaki sposób możemy zdjąć z siebie to jarzmo i otworzyć sobie drzwi do świadomej, spełnionej seksualności oraz mocy z niej płynącej.

Dlaczego o kobiecym ciele wiemy mniej niż o życiu na Marsie (badania nad łechtaczką rozpoczęły się dopiero w 1966 roku!)? Czy kobiety mają świadomość tego, że posiadają jedyny narząd w ludzkim ciele, który istnieje tylko po to, aby dawać przyjemność? Jak to możliwe, że, podobnie jak penis, łechtaczka jest zdolna do erekcji? Ile trwa kobiecy orgazm? Czy kobiety udają orgazmy? Dlaczego nie mówi się o kobiecym wytrysku? W jaki sposób możemy osiągać szczyty w pojedynkę? Czy seks zawsze musi oznaczać penetrację? Czy punkt G istnieje? W jaki sposób kobiety mogą uprawiać samomiłość? Czy gadżety erotyczne są tylko dla singielek? Dlaczego kobieca masturbacja to wciąż temat tabu, podczas gdy ta męska jest przedmiotem żartów, anegdot i jest obecna w popkulturze?

Bez tabu - opis programu

Porozmawiamy o seksie i jego najróżniejszych obliczach. Pomimo tego, że seks jest stary jak świat, bo pojawił się na ziemi wraz z fauną, dalej potrafi wzbudzać kontrowersje, a u co wrażliwszych sam temat zalewa twarz rumieńcem. W szkołach się o nim nie uczy, rodzice nie zawsze wiedzą, jak rozmawiać o nim z dziećmi, więc w efekcie rozpoczynamy poszukiwania w sieci na własną rękę. To, co tam znajdujemy, czasem przyprawia o gęsią skórkę. Dlatego wspólnie z Agatą Młynarską chcemy zaprosić Widzki TVN Style na program, gdzie o seksie i seksualności porozmawiamy mądrze i bez tabu. Nie zabraknie fachowej wiedzy, bo do rozmowy włączymy najwybitniejszych ekspertów w tej dziedzinie – seksuologów, psychologów, edukatorów. Przede wszystkim jednak głos zabiorą bohaterowie z krwi i kości, którzy podzielą się swoimi codziennymi, często bardzo różnymi od naszych, doświadczeniami. Zmierzymy się z najważniejszymi problemami nurtującymi kobiety w sferze seksualności - poradzimy, jak cieszyć się orgazmem, jak nie dać się pokonać własnej menopauzie i gdzie postawić bezpieczne granice w sypialni. Udowodnimy, że „kochać to nie znaczy zawsze to samo” i że jak wiele jest kobiet, tak wiele może być rodzajów upodobań seksualnych.

Bez tabu - gdzie oglądać

Odcinki dostępne na antenie TVN Style oraz platformie player.pl