Bez skazy

odcinek 2

Bez skazy

Mezoterapia, choć znana od lat 70. XX wieku jako zabieg dermatologiczny, dziś przeżywa swój prawdziwy renesans. To jedna z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod regeneracji skóry, która plasuje się w pierwszej piątce najchętniej stosowanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

W kolejnym odcinku „Bez Skazy” zaserwujemy Wam porcję kompleksowej wiedzy na temat mezoterapii. Poznamy jej rodzaje i poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy zabiegi bezigłowe mogą osiągnąć taki sam efekt jak te z tradycyjnym wykorzystaniem igły. Dowiemy się, dlaczego uznawana jest ona za zabieg szyty na miarę i w jaki sposób substancje dobierane są do potrzeb skóry. Wyjaśnimy, czym klasyczna mezoterapia z wykorzystaniem koktajli odżywczych różni się od tzw. wampirzego liftingu, czyli osocza bogatopłytkowego. Omówimy, komu dedykowany jest tego typu zabieg i jakie czynniki wykluczają możliwość jego wykonania. Wreszcie- sprawdzimy kto tak naprawdę ma prawo go wykonywać!

Żeby jeszcze lepiej zrozumieć na czym polega efektywność mezoterapii, z bliska przyjrzymy się budowie naszej skóry i procesom, jakie w niej zachodzą. Jak się starzejemy? Czego trzeba naszej skórze? Czy kremy, serum czy maseczki mogą nas odmłodzić? Kto i jak nas naciąga? Gdzie kończy się efektywność działania a zaczyna zwykła „ściema”?