Bez skazy

odcinek 1

Bez skazy

Czy trucizna może odmienić świat medycyny? Historia botoksu udowadnia, że tak. Botoks to tak naprawdę toksyna botulinowa, choć znana jest również jako jad kiełbasiany. Działa silniej niż arszenik. W mgnieniu oka poraża i unieruchamia mięśnie, a jej spożycie grozi natychmiastową śmiercią. Jednak w rękach doświadczonego lekarza staje się preparatem, który wspomaga nie tylko urodę, ale również zdrowie.

W premierowym odcinku „Bez Skazy” odkryjemy całą prawdę o najsłynniejszej substancji z zakresu medycyny estetycznej. Zaprezentujemy możliwości, jakie niesie ze sobą botoks i z bliska przyjrzymy się najpopularniejszym zabiegom z jego wykorzystaniem. Na przykładzie trzech bohaterek udowodnimy, że toksyna świetnie radzi sobie nie tylko z czasowym likwidowaniem zmarszczek, ale również z nadmierną potliwością czy problemem nietrzymania moczu. Poznamy lekarskie zalecenia i przeciwwskazania, które pozwolą poznać odpowiedź na pytanie „Czy to zabieg dla mnie?”. Ocenimy kosmetyki, które w nazwie mają słowo botox i omówimy realne mechanizmy ich działania. A wreszcie, weźmiemy pod lupę praktyki nieuczciwych sprzedawców toksyny botulinowej i zagrożenia, jakie niesie ze sobą wykorzystanie tej substancji przez niewykwalifikowane osoby.

Pierwszy odcinek „Bez Skazy” odsłoni przed Wami całą prawdę na temat botoksu i pomoże odkryć wszelkie za i przeciw związane z jego zastosowaniem. Nie od dziś wiadomo, że kuracje z użyciem toksyny botulinowej są jednymi z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Ich efekty utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. Miliony osób, które rokrocznie decydują się na poddanie ich spektakularnemu działaniu, pozwalają stwierdzić, że uzyskiwane dzięki nim efekty mogą uzależniać. Na czym polega fenomen botoksu?