Bez planu

sezon 2 odcinek 4

Bez planu 2

W najbliższym odcinku, Hanna Lis zabierze nas do miasta, w którym spędziła dzieciństwo. Rzym – miejsce, gdzie oddech historii czuć na każdym kroku, a z włoskiego „dolce vita" czerpie się garściami. A to wszystko dzięki wiecznie radosnym mieszkańcom, romantycznym sceneriom i wybornej kuchni. Zapraszamy do Wiecznego Miasta!

Swój powrót do stolicy Włoch Hanna zacznie od targu z ponad 100-letnią historią. Jeżeli do tej pory „street food" kojarzył Wam się z marnej jakości fast foodem, czas najwyższy poznać jego rzymską odmianę. Dania, mimo, że serwowane na papierowych tackach, są wyrafinowane a sprzedawcy pieczołowicie dbają o jakość składników, a niektóre z nich sprowadzają nawet z Polski!

Dla przełamania wytrawnych włoskich smaków warto wybrać się na kawę. A jak pić kawę w Rzymie, to tylko u prawdziwego kawowego mistrza, który mimo swojego 70-letniego doświadczenia, skromnie twierdzi, że nadal się uczy.

Po kawie czas na deser, dlatego prowadząca wybrała się do najsłynniejszej w całych Włoszech lodziarni, odwiedzanej przez Roberta De Niro, Penelope Cruz i Sharon Stone, która uwielbiała lodziarnię Giolitti już jako studentka. Aktorka po latach wróciła tam ze swoimi dziećmi, które uczyły się jak przygotowywać lody. Hanna poszła w ich ślady i uzbrojona w fartuszek przystąpiła do dzieła. Jak jej poszło? Czy lody zrobione przez Hannę Lis okazały się jadalne? Przekonajcie się sami!

Popularne w Polsce food trucki, czyli samochody przerobione na stoiska z jedzeniem na kółkach, zdobyły szturmem również serca (i podniebienia) Włochów. Hanna trafiła na festiwal tych mobilnych knajpek, gdzie skosztowała słynnej na południu kraju kanapki z ośmiornicą. Jednak prawdziwym zaskoczeniem okazały się pączki... z pizzy.

Hanna Lis postanowiła odwiedzić swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Flaminię, której nie widziała od 13 lat. Panie wspominały swoje beztroskie rzymskie dzieciństwo, zabawy i przygody. Jak przebiegło spotkanie?

Jeżeli chcecie doświadczyć niesamowitej atmosfery Wiecznego Miasta, poznać sekrety kuchni uwielbianej na całej świecie i... dowiedzieć się, jak Kościół wpłynął na serwowanie dań rybnych w Rzymie, zapraszamy do oglądania kolejnego odcinka