Bez planu

sezon 1 odcinek 2

Bez planu

W kolejnym odcinku „Bez planu” Hanna Lis odwiedzi Porto, urokliwe miasto w północnej Portugalii. W tym niesamowitym miejscu nasza prowadząca będzie poszukiwać kulinarnych inspiracji, ale nie tylko. Hanna odkryje też sekret słynnej na cały świat restauracji Casa de Alexia. Pozna historię najsławniejszej, ale i chyba najbardziej tuczącej kanapki Porto – Francesinii. Dowie się także, czym jest „Biffana” i uszłyszy przeprosiny za… Euro! Hania zajrzy również do ponad stuletniej księgarni, w której J.K. Rowling zaczęła pisać „Harrego Pottera”, i z której wzięła inspirację dla Hogwartu.
W tak romantycznym mieście nie może obejść się bez randki… Hania spotka się z szefem kuchni, znanym z portugalskiego Masterchefa, Rui Paulą, który specjalnie dla niej przygotuje… omułki.
Z kolei dawny przyjaciel, Miguel, zabierze Hanię do słynnego bistro z serami, w którym razem skosztują bardzo oryginalnych owoców morza, percebes, czyli… wąsonogów.

Na koniec razem z kamerą odwiedzimy najstarszą restaurację w centrum Porto, gdzie znany bloger namówi Hankę do zjedzenia flaków.  Dużo dobrego jedzenia, historii i smakowitej atmosfery tylko w „Bez planu”. Zapraszamy do Porto!