Betlejewski. Prowokacje

sezon 4 odcinek 8

Betlejewski. Prowokacje 4

Według Ogólnopolskich Badań Ludności z 2014 roku co czwarty Polak jest otyły, ponad 50% ma nadwagę, a polskie dzieci tyją najszybciej na świecie.

Równocześnie w Polsce w ostatnich latach wydatki na bieganie wzrosły o ponad 900 procent, a na fitness o 400 procent. Co roku poświęcamy na to blisko 1,5 mld złotych, a w najbliższych latach ta kwota prawdopodobnie ulegnie podwojeniu.

W tym odcinku Rafał Betlejewski postanowił przyjrzeć się z jednej strony tematowi otyłości, a z drugiej przesadnej modzie na bycie szczupłym i młodym.

W jednej z prowokacji Rafał Betlejewski sprawdza tolerancję wobec osób otyłych. W sklepie z ubraniami nasi aktorzy nie chcieli pomocy od pulchnej sprzedawczyni, tłumacząc, że jej tusza świadczy o braku kompetencji. Czy ktoś z klientów miał inne zdanie? Czy sytuacja zmieniła się, gdy sprzedawczynią była bardzo szczupła osoba?

Sprawdzaliśmy też, czy wychowanie dzieci w świadomości ciągłego liczenia kalorii i traktowania słodyczy jako specjalnej nagrody spotka się ze rozumieniem innych rodziców. Zajęliśmy się też tematem młodych ludzi, chcących za wszelką cenę uzyskać figurę marzeń. Czy ktoś zainteresuje się nastolatkami pragnącymi kupić tabletki-cud niewiadomego pochodzenia?

Jak zwykle w tym programie Rafał Betlejewski sprawdza, ile wiemy o nas samych.