Betlejewski. Prowokacje

sezon 4 odcinek 7

Betlejewski. Prowokacje 4

Tym razem w programie zajęliśmy się tematem... seksualności. Ale tylko określonej grupy społeczeństwa. Ludzi starszych.

Według raportu o seksualności Polaków jedynie jedna piąta osób po 70. roku życia rezygnuje całkowicie z aktywności seksualnej. A prawie 70% przyznało, że seks stał się lepszy, odkąd nie są już w wieku prokreacyjnym. W Polsce ten temat wciąż wydaje się być tabu. Wydawać by się mogło, że to, co społecznie uznawane jest za normalne w stosunku do ludzi młodych, nie przystoi starszym. Czy rzeczywiście odmawiamy dojrzałym ludziom prawa do satysfakcji z seksu i miłości?

W naszych prowokacjach sprawdziliśmy, jak reagujemy na obrazek młodych całujących się w miejscu publicznym. Czy reakcje się zmieniły, gdy w tym samym miejscu całowali się seniorzy? Poprosiliśmy też naszą aktorkę-seniorkę, żeby w sklepie próbowała kupić zmysłową bieliznę na rocznicę ślubu. Czy przypadkowi klienci doradzą, czy odradzą jej taki zakup? Jak zareagowali klienci apteki poproszeni przez starszego pana o pomoc w zakupie środków na potencję?

Czy w tym odcinku będzie więcej śmiechu, szyderstwa i niezrozumienia, czy raczej dużo życzliwości, uśmiechu i akceptacji?