Betlejewski. Prowokacje

sezon 4 odcinek 1

Betlejewski. Prowokacje 4

Rafał Betlejewski sprawdza, czy Polacy rozmawiają z dziećmi o seksie.

Już 10% młodych Polaków w wieku 15 lat ma za sobą inicjację seksualną. Wśród siedemnastolatków ten odsetek wynosi już 54%.

W pierwszym odcinku kolejnej serii programu „Betlejewski. Prowokacje“ gospodarz programu postanowił sprawdzić, czy i jak rozmawiamy z dziećmi o seksie. Jak reagujemy na taki temat, czy się wstydzimy i bagatelizujemy problem, czy szczerze i otwarcie udzielamy odpowiedzi na najbardziej krępujące pytania.

W programie wystąpiła trójka bardzo młodych, ale świadomych aktorów. W odcinku zobaczycie, jak 9-letnia Magda znajduje na placu zabaw prezerwatywę. Prosi obecnych tam dorosłych o nadmuchanie jej tego balonika... Czy dostanie swoją zabawkę? A może ktoś wytłumaczy dziewczynce do czego ten balonik służy?

Natomiast 13-letni Dawid i Mateusz znajdują na przystanku ulotki agencji towarzyskich. Próbują więc dowiedzieć się, jak skorzystać z tego rodzaju usługi. W kolejnej prowokacji proszą o pomoc w kupnie prezerwatyw na swoją pierwszą noc z dziewczyną.

Zaskakujące czasami postawy dorosłych, przekrój zachowań, a także próba odpowiedzi na pytanie, jak bardzo brak szczerej i właściwej rozmowy o seksie, namiętności i bezpieczeństwie może wpłynąć na młodego człowieka.