Anoreksja - najtrudniejsza walkaAnoreksja - najtrudniejsza walka

Żródło: Archiwum TVN Style
Anoreksja - najtrudniejsza walka
Oglądaj jeszcze przez:
01dni
00godz.
28min.

Kiedy 18-letnia Emma zaczynała kręcić swój film, wiedziała, że zakończy się na jeden z dwóch możliwych sposobów: albo będzie filmem o zwycięstwie nad anoreksją, albo filmem o swojej własnej śmierci. Niestety ten wstrząsający dokument nie kończy się zwycięstwem; Emma zmarła. To ona do końca jest narratorem filmu, ale w dokumencie występują również jej rodzice, przyjaciele, lekarze i terapeuci zastanawiający się nad swoim życiem i śmiercią.

Mimo śmierci, przesłanie, jakie niesie za sobą film Emmy jest pozytywne i inspirujące; dziewczyna zdaje się wołać z każdego kadru: "Wybierz życie, gdy tylko możesz"! Ten niezwykły dokument miał ogromny wpływ na kraj, w którym powstał - Holandię. Obejrzało go ponad milion widzów przy 49% udziale w rynku w grupie nastoletnich widzów. Po jego emisji problem anoreksji był omawiany w wielu wystąpieniach polityków oraz we wszystkich bez wyjątku gazetach w kraju, a także zmusił do przełomowych zmiany w holenderskim systemie opieki zdrowotnej.

Dystrybucja:
JAVA Films
Kraj produkcji:
Holandia
Tagi:
zaburzenia łaknienia, Emma wants to live, czym jest anoreksja, dokument o anoreksji, eating disorder, czym są zaburzenia łaknienia, czym się różni anoreksja od bulimii, czy anoreksja to choroba, czy anoreksję się leczy, moje dziecko ma anoreksję
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Anoreksja - najtrudniejsza walka”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty