Ambasady Luksusu

sezon 2 odcinek 3

Ambasady Luksusu

Hotel znajduje się XII-wiecznej posiadłości, w której dawniej sił nabierali pielgrzymi w drodze do pobliskiego opactwa. Dziś jest to jeden z najbardziej luksusowych adresów Toskanii. Justyna odkrywa kolejne czekające tu na gości niespodzianki: między innymi przepięknie zaprojektowane ogrody, czy piwnicę pełną rzadkich roczników, gdzie degustuje wino opisane jeszcze w "Boskiej komedii" Dantego.

Rozrywką jest też wizyta na należącej do hotelu farmie, z której pochodzą nie tylko wszystkie serwowane gościom warzywa oraz sery, ale i olejki wykorzystywane do zabiegów w tutejszym SPA.

Wszystkie te atrakcje ustępują jednak jeszcze jednej: lekcji gotowania z charyzmatyczną „Mammą", która oprócz przepisu na tradycyjny makaron, pokaże Justynie, czym jest prawdziwy włoski temperament.

Ambasady Luksusu - opis programu

Pokażemy miejsca, gdzie płaci się za niezwykłe doznania z pogranicza sztuki, a najtańszy nocleg kosztuje tyle, co samochód. Poznamy też wizjonerów, którzy robią wszystko, żeby ich goście zapamiętali każdą chwilę spędzoną pod ich dachem. Wybierzemy się m.in. na Malediwy, gdzie zielone palmy, aromatyczne curry i złocisty piasek przyciągają tysiące turystów. Pojedziemy również nad przepiękne jezioro Como na północy Włoch oraz do Toskanii. Nie zabraknie nietuzinkowego stylu, włoskiego temperamentu i elegancji.

Odwiedzane przez prowadzącą TVN Style hotele zachwycają wyglądem, doskonałą kuchnią i dopracowaniem każdego najmniejszego detalu. Tu przekracza się granice wyobraźni swoich klientów, spełnia najbardziej wyrafinowane pragnienia, a słowo „luksus” nabiera nowego znaczenia.

Justyna Adamczyk jest redaktor naczelną jednego z dwóch najważniejszych przewodników kulinarnych na świecie. Prowadzi szkolenia, jest ambasadorką licznych wydarzeń oraz inicjatyw wspierających rozwój szefów kuchni i promowanie kultury kulinarnej. Podróżniczka, odwiedzająca rocznie setki najwyżej ocenianych restauracji.

Ambasady Luksusu - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl