Agent - Gwiazdy

sezon 1 odcinek 6

Agent - Gwiazdy

W programie pozostało już tylko dziewięć gwiazd. Szósty odcinek rozgrywający się w Parku Narodowym Krugera, będzie wymagał od uczestników przede wszystkim sprawnej pracy w grupie.

W pierwszym zadaniu gwiazdy muszą ułożyć puzzle, które prawidłowo połączone stworzą mapę wskazującą drogę na kemping. Na pozór łatwe zadanie okaże się wyścigiem z czasem. Każda sekunda zwłoki zmniejsza kwotę, która ma trafić do puli. Ułożona mapa musi doprowadzić ich na miejsce campu. Tylko wtedy dostaną pieniądze za ułożenie mapy i za wykonanie zadania. Kemping znajduje się w samym środku Parku Narodowego Krugera. Czy zawodnicy będą w stanie poprawnie odczytać mapę? Czy dotrą do właściwego miejsca? Czy Agent wykorzysta sytuację i będzie działać na niekorzyść grupy?

Po dotarciu na lokalizację, rozpoczyna się kolejne zadanie, w którym jedna osoba może dostać immunitet. Uczestnicy stoją w kręgu, który przesuwa się o jedną osobę zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Osoba stojąca naprzeciw określonego punktu musi dokonać wyboru: klucz lub immunitet. Jeśli ktoś wybierze klucz - może spokojnie uwolnić się z kręgu i iść spać. Jeśli ktoś wybierze immunitet, przepada szansa na wygraną w zadaniu, i razem z  resztą grupy musi  spędzić noc  pod gołym niebem na nieogrodzonym terenie pośród zwierząt.. Kto wybierze immunitet i tym samym narazi się reszcie grupy?

W trzecim zadaniu uczestnicy wcielą się w role poszukiwaczy złota. W ciągu 30 minut, trzeba odnaleźć jak najwięcej kawałków metalu, które są porozrzucane w wodzie. Znalezione kawałki zostaną przetopione na klucz otwierający sejf. Czy znalezione kawałki metalu starczą na przetopienie klucza czy trzeba będzie dokupować złoto? Czy Agent pomoże w pracy czy będzie raczej przeszkadzał?
Jak co odcinek uczestnicy po wszystkich zadaniach przystępują do testu o Agencie. Ten kto odpowie poprawnie na najmniej pytań odpada z programu.