99 godzin

sezon 3 odcinek 3

99 godzin 3

Mieszko, Gordon i Krzysiek znani z pierwszej serii programu dobiorą do składu dwóch nowych kolegów i ponownie spróbują swoich sił - ich zadaniem będzie dokończenie projektu offroadowego UAZ-a 453. Poprzedni właściciel zamontował w nim silnik Mercedesa w niewiadomym stanie, nie uporał się z uszkodzoną skrzynią biegów i nie zadbał o nadwozie - ekipę czeka sporo szlifowania, lakierowania, cięcia i spawania. Auto musi też otrzymać odpowiednio duże koła i mosty napędowe typu "afgan".

Trzecią serię programu rozpoczniemy odcinkiem specjalnym, w którym handlarze znani z anteny TVN Turbo udowodnią swoje praktyczne umiejętności mechaniczne. Pokażemy też m.in. niekonwencjonalne zastosowanie używanego karawanu, nostalgiczny projekt nawiązujący do rozrywek z czasów PRL-u i budowę trójkołowego pojazdu na bazie motocykla.

Program dla lubiących wyzwania i nieszablonowe podejście do motoryzacji - do zabawy zapraszamy zespoły złożone z mechaników i amatorów majsterkowania, niebojących się ciężkiej warsztatowej harówki pod presją czasu. Na tytułowe 99 godzin zapewniamy im miejsce do pracy i wypoczynku, budżet oraz pojazd służący za bazę projektu - w wyznaczonym czasie muszą oni wykonać zadanie polegające na poddaniu go wymaganym modyfikacjom. To, w jaki sposób zorganizują sobie pracę, jak zadysponują otrzymane środki i jaką technologię zastosują, leży wyłącznie w gestii uczestników - dla nas liczy się efekt końcowy. Jeśli w regulaminowych widełkach czasowych i finansowych zadanie zostanie uznane przez naszych ekspertów za zaliczone, przerobiony pojazd przechodzi na własność ekipy, w przeciwnym wypadku trafia na aukcję charytatywną.