36,6

sezon 8 odcinek 6

36,6 8

Ewa Drzyzga porusza niezwykle trudny i ważny temat jakim jest niepłodność. Czy kobiety chorujące na endometriozę muszą pogodzić się z brakiem możliwości zajścia w ciążę? To oraz inne trudne pytania prowadząca Ewa Drzyzga zadała specjalistom w trakcie swojej wizyty w klinice leczenia niepłodności.

Reumatoidalne zapalenie stawów to nieuleczalna choroba, która dotyka coraz więcej młodych ludzi. Czy da się ją zatrzymać i złagodzić jej objawy? Pokażemy wam, jak radzą sobie z nią specjaliści medycyny nuklearnej.

Otyłość jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Nie zawsze jednak można poradzić sobie z nią za pomocą diety i ćwiczeń. Kiedy niezbędna jest interwencja chirurga?  Czy sam zabieg zmniejszenia żołądka rzeczywiście rozwiązuje problem zbędnych kilogramów?  Zespół specjalistów rozwieje wszelkie wątpliwości Ewy Drzyzgi, a pacjentka Marlena opowie, jak żyje jej się z żołądkiem o objętości 150 ml.

Jak pracuje neurochirurg mając do dyspozycji pole widzenia podobne do tego, jakie mają owady? Niezwykle skomplikowane operacje guzów mózgu z użyciem najnowocześniejszych technologii, czyli egzoskopu, dają nadzieję ciężko chorym pacjentom.

Starczowzroczność i najnowsze osiągnięcia technologiczne w jej leczeniu. Jak wygląda laserowa korekcja wzroku i kto może się jej poddać?