36,6

sezon 5 odcinek 2

36,6 5

Nowy sezon programu 36,6°C to jeszcze ciekawsze i zaskakujące informacje ze świata medycyny. Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

Polska znajduje się w światowej czołówce sprzedaży elektronicznych papierosów. Niewątpliwie e-papierosy są mniej szkodliwe niż te tradycyjne, ale czy to znaczy, że są bezpieczne? Czy nikotyna, którą wdycha palacz tytoniu działa inaczej niż ta, którą przyjmuje e-palacz? Żeby to ustalić, przeprowadziliśmy w studiu eksperyment. Jego wynik powinni zobaczyć wszyscy…

Od czasu do czasu wraca temat „groźnych mikrobów” w nowych ubraniach. Tym razem wzięliśmy – i to dosłownie ¬– pod lupę takie ubrania oraz bakterie, które się w nich czają. Czy rzeczywiście jest się czego bać? Odpowiedzi na to pytanie udzielą nam najlepsi specjaliści z dziedziny dermatologii, mikrobiologii, włókiennictwa i higieny.

Środki ochrony roślin potocznie zwane pestycydami mają za zadanie zabijać chwasty, glony, bakterie grzyby. Czy mogą również szkodzić nam? Pytanie nie jest bezzasadne, ponieważ „zjadamy” pestycydy każdego dnia. Czy wystarczy przelewać owoce i warzywa wrzątkiem, żeby zniknęły? A może lepiej użyć sody? Które jabłko  będzie miało mniej pestycydów – to błyszczące, zagraniczne z hipermarketu, czy z targu od rolnika? Wyniki badań zaskoczyły nas samych!

Źle zmywany makijaż to gwarancja pryszczy, zatkanych porów i zmarszczek. Czy na pewno robicie to jak należy? Niemyte pędzle i gąbki do demakijażu to siedlisko bakterii i brudu. Czy dobrze o nie dbacie? Mleczka, toniki, żele, pianki, chusteczki, oleje, płyny micelarne, mydła. Czy wiecie, co jest najlepsze dla waszej cery?

36,6 – gdzie obejrzeć?

Wszystkie sezony „36,6” obejrzysz online na player.pl.

36,6 – kiedy premiera nowego sezonu?

Nowe odcinki „36,6” obejrzysz w soboty o 18:00 na antenie TVN.