36,6

sezon 2 odcinek 10

36,6 2

Na początek wiadomość dla kawoszy, ale też dla tych, co za kawą nie przepadają. Picie kawy jest zdrowe. Chroni nas m.in. przed cukrzycą typu II, przed rakiem wątroby i jelita grubego, zespołem Parkinsona i Alzheimera i – to też sprawdzono w trakcie wieloletnich badań – wydłuża życie. Trzeba tylko wiedzieć, jak ją parzyć i w jakich ilościach pić, ale tego dowiecie się już oglądając program.
Coraz więcej mówi się o tym, jak ważne dla kobiet są mięśnie dna miednicy potocznie nazywane mięśniami Kegla. W zasadzie ich prawidłowe działanie powinno być dla nas istotne w każdym wieku, ale szczególnie dla kobiet planujących ciąże, w okresie menopauzy oraz dla tych, które chcą mieć udany seks. Żeby wam „zwizualizować” problem, zorganizowaliśmy w studiu pokaz skoków na trampolinie. Słabe mięśnie dna miednicy najczęściej oznaczają problemy nietrzymania moczu. Na szczęście, można temu zaradzić. Jak to zrobić? Dowiecie się tego od najlepszych specjalistów.
Dwudziestopięcioletnia Ola od urodzenia ma problemy ze stawem żuchwowo-szczękowym. Przez chorobę inaczej wygląda, ma problem ze swobodnym otwieraniem buzi, z jedzeniem i mówieniem. Osobą, która dała jej nadzieję na lepsze życie okazała się doktor Anna Bromirska-Małyszko. Pani doktor jest chirurgiem szczękowym w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, gdzie podejmuje się najtrudniejszych i pionierskich operacji, takich jak na przykład  rekonstrukcja żuchwy z kości biodrowej.
Na koniec przygotowaliśmy dla panów przegląd najnowszych metod leczenia nowotworu jądra i prostaty.  Koniecznie to zobaczcie!