10 zadań specjalnych Michela Morana

sezon 1 odcinek 7

10 zadań specjalnych Michela Morana

Zadanie 7: Błyskawiczny posiłek dla leniwych

Czy zdarzyło Wam się pójść spać z burczeniem w brzuchu, bo byliście zbyt leniwi, by przygotować sobie kolację? A może przyjmowaliście gości suchymi krakersami i paluszkami, bo nie chciało się wam przyrządzić nic do jedzenia na ich przybycie? Zamiast ugotować smaczny posiłek z produktów, które i tak macie w lodówce, często tracicie niepotrzebnie pieniądze zamawiając gotowe jedzenie do domu? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań odpowiedzieliście twierdząca, to znaczy, że gnuśność i opieszałość zawładnęły waszymi zwyczajami kulinarnymi. Na szczęście agent do kulinarnych zadań specjalnych – Michale Moran – zna na to radę. Każdemu przecież zdarza się słabszy, leniwy dzień, gdy pierwszą rzeczą, o której marzymy po przyjściu do domu jest smaczny i zdrowy posiłek, ale ostatnią rzeczą, na którą mamy ochotę jest długie przygotowywanie jedzenia.

Dzisiejszym zadaniem specjalnym Michela będzie przygotowanie łatwego, szybkiego, pysznego i zdrowego trzydaniowego posiłku, a przepisy te będą kołem ratunkowym dla każdego, kto bywa czasem zbyt leniwy, by gotować. Zdrowa przystawka będzie gotowa w mgnieniu oka, błyskawiczne danie z ryby i warzyw zrobi się właściwe samo, a pyszny owocowy deser powstanie jakby od niechcenia, ale pozwoli długo rozkoszować się błogim odpoczynkiem na koniec męczącego dnia.

W dzisiejszym odcinku Michel pokaże jak przygotować dania, które przyrządzi bez wysiłku nawet najbardziej leniwy łasuch. Zobaczymy Rybę z pieca, czyli wszystko razem i na raz, Cykorię w curry, czyli przekąskę w pięć minut i Szybki deser, czyli pokroić i wymieszać.